Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cengiz: Oldukça Rekabetçi Bir Fiyat Verdik

Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Akkuyu Nükleer Santrali'nin deniz hidroteknik yapılarının "anahtar teslimi" projelendirilmesi ve inşası ihalesini kazanmalarıyla ilgili, "Oldukça rekabetçi bir fiyat verdik. Çok rekabet yaptırdılar" dedi.

yapi.com.tr/AA
Cengiz: Oldukça Rekabetçi Bir Fiyat Verdik

Cengiz, ihaleyi kazanmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Cengiz, "Aşağı yukarı 1 yıldır çalışıyoruz, son aylarda 2-3 ihale yaptılar. Kritik süreçlerden geçtik. Rus firması bizi tercih etti. İnşallah onların güvenine layık olmaya çalışacağız, inşallah en iyi şekilde işi bitireceğiz. İnşallah Allah mahcup etmez, en iyi şekilde, en kaliteli şekilde yapacağız işi" ifadelerini kullandı.

İhale kapsamında işlerin yetiştirilme süresiyle ilgili bir sıkıntıları olmadığını aktaran Cengiz, "İşi önce bitirsek bile her durumda 3 yıl boyunca orada kalacağız, 3 yıl boyunca ekiplerimiz orada çalışma yapacak" dedi.

Fiyata ilişkin bir değerlendirme yapmayan Cengiz, bedelin Akkuyu Nükleer AŞ tarafından açıklanmasının daha doğru olacağını söyledi.

Cengiz, "Oldukça rekabetçi bir fiyat verdik. Çok rekabet yaptırdılar... 2-3 ihale yaptılar. En sonunda da dün itibarıyla açıkladılar ihalenin neticesini" diye konuştu.

Akkuyu için toplam 20 milyar doların üzerinde yatırım öngörülüyor

Akkuyu Nükleer AŞ'nin satın alma komisyonu kararına göre, Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Akkuyu NGS deniz hidroteknik yapılarının anahtar teslimi projelendirilmesi ve inşası konulu iş ve hizmetleri gerçekleştirecek olan tedarikçi olarak seçilmişti. İhale konusu işleri arasında Akkuyu Nükleer Santrali'nin limanı ve diğer hidroteknik yapılarının projelendirilmesi ve inşası bulunuyor.

Akkuyu Nükleer Santrali için toplam 20 milyar doların üzerinde yatırımın gerçekleşmesi öngörülüyor. Santralin inşaatında yaklaşık 8 milyar dolarlık iş hacminin Türk şirketlerince karşılanması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cengiz-oldukca-rekabetci-bir-fiyat-verdik_130119.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!