Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Central Park Anadolu Yakası’na Geliyor

New York’taki Central Park, artık İstanbul’da da var. İstinye Park projesindeki yenilikçi görüşüyle ödül alan Ömerler Mimarlık, Development Design Group’la ortaklaşa hazırlanan Ak-Asya Alışveriş Merkezi’nin projesinde Central Park’ı, İstanbul Acıbadem’e taşıyor.

yapi.com.tr
Central Park Anadolu Yakası’na Geliyor

STRONG>New York’taki Central Park, artık İstanbul’da da var. İstinye Park projesindeki yenilikçi görüşüyle ödül alan Ömerler Mimarlık, Development Design Group’la ortaklaşa hazırlanan Ak-Asya Alışveriş Merkezi’nin projesinde Central Park’ı, İstanbul Acıbadem’e taşıyor.

15.000 m² gibi büyük bir yeşil alan olarak tasarlanan Central Park, Anadolu Yakası’nın en güzel ve dikkat çekici parklarından biri olmanın yanı sıra ziyaretçileri şehrin gürültüsünden de koparacak. Central Park’ta ayrıca meydandaki göletin üzerine kurulacak platform sayesinde konser, dans ve tiyatro gösterileri de organize edilebilecek.

Ak-Asya Alışveriş Merkezi’nin bir diğer dikkat çekici yanı da çocuklar için. Ömerler Mimarlık’ın yaklaşık bir buçuk futbol sahası büyüklüğünde tasarladığı kapalı alanda İstanbul’da eşi görülmeyen, sadece çocuklara özel, mini bir şehir kurulacak.

700 kişilik çok amaçlı salon

Ömerler Mimarlık, Ak-Asya AVM’nin Central Park’a açılan tarafında bir de Çok Amaçlı Salon projelendiriyor. Anadolu Yakası’nın en değişik merkezlerinden biri olacak mekan, 700 kişilik kapasiteye sahip. Sahnenin bir kısmı tamamen camdan inşa edileceğinden gösteriler aynı anda park tarafından da izlenebilecek.

Anadolu Yakası’nın merkezinde, Acıbadem’de yer alan Ak-Asya, konumu itibariyle de ulaşım açısından bir çekim merkezi olacak. Ayrıca Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası tarafından ulaşımı kolaylaştırmak için yeni yol düzenlemeleri ve metro bağlantısı da yapılması planlanıyor.Teknik Bilgiler

Toplam inşaat alanı 429.016 m²
Alışveriş merkezi inşaat alanı 143.598 m²
Konut inşaat alanı 70.959 m²
Otopark inşaat alanı 214.461 m²

Ayrıca master planda iki büyük konut yerleşimi ve AVM ortasında yer alan toplam 15.000 m²'lik park alanı tasarlandı. Projenin Ekim 2012'de tamamlanması planlanıyor.

 

ETİKETLER: firma proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/central-park-anadolu-yakasina-geliyor_83556.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!