Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

CEO'lar Krizi Nasıl Yönettiler?

12-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Swissôtel’de düzenlenen Active ACADEMY 7. Uluslararası Finans Zirvesi, herkesin merak ettiği bir soruya yanıt aradı. Kapanış oturumunda CEO’ların krizi nasıl yönettiklerini irdeleyen Zirve, Türkiye’nin 5 önemli bankasının yöneticilerini aynı masa etrafında topladı.

yapi.com.tr
CEO'lar Krizi Nasıl Yönettiler?

12-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Swissôtel’de düzenlenen Active ACADEMY 7. Uluslararası Finans Zirvesi, herkesin merak ettiği bir soruya yanıt aradı. Kapanış oturumunda CEO’ların krizi nasıl yönettiklerini irdeleyen Zirve, Türkiye’nin 5 önemli bankasının yöneticilerini aynı masa etrafında topladı. Başkanlığını Emre Berkin’in üstlendiği oturumda DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Varol Civil, Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ve Finansbank Genel Müdürü Sinan Şahinbaş, krize dair değerlendirmelerini paylaştılar ve krizle mücadele yöntemlerini anlattılar.

“Dünya ve Türkiye krizin neresinde?”, “Kriz nasıl yönetildi?” ve “Gelecekte neler olacak?”  olmak üzere 3 ana soru etrafında şekillenen oturumda ilk olarak Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar söz aldı. Türkiye’nin krizden çıkış noktasında olduğunu söyleyen Çağlar, konuşmasında krizin dünya finans piyasalarında yol açtığı zararlara değindi ve Türk bankacılık sektörünün istikrarlı politikalar sayesinde bu süreçte fazla yara almadığını belirtti. Çağlar, “Türkiye’de kriz çabuk çözülecek sama batı bizim kadar şanslı değil. Çünkü nüfusu yaşlı ve tüm yatırımları tamamlanmış durumda. Çin ise kriz döneminde büyümesini sürdürdü ama orada da iç talep yetersizliği sıkıntı yaratıyor. Türkiye’nin ihracatının büyük çoğunluğu Avrupa’ya endeksli olduğu için bizim de iç talebi canlandırmamız gerekiyor,” dedi.

Çağlar’ın ardından konuklara hitap eden TEB Genel Müdürü Varol Civil ise konuya “Krizin yarattığı hangi riskler azaldı, hangileri bizi bekliyor?” anlayışıyla yaklaşmak gerektiğini söyledi ve ekledi: “Eylül 2008’deki riskler ile gelecekte bizi bekleyen riskler farklı. Krizin ilk dönemlerinde finansal açıdan sistemik bir çöküş riski vardı ve yine aynı dönemde ‘karşı taraf’ riski fazlaydı. Ancak devletlerin ortak hareket etmesi ve tüm merkez bankalarının cömert davranması sonucunda bu riskler azaltıldı. Bu süreçte ayrıca G20 inisiyatifinin de büyük katkısı oldu. Gelecekte ise işsizlik, korumacılık ve büyümeye ilişkin riskler bizi bekliyor. Bir başka deyişle riskler finansal alandan reel kesime kayıyor. Likidite ve teşvik bolluğu ile büyüme emareleri görüldü ancak bu büyümenin kalıcı olup olmayacağını ve işsizliği azaltıp azaltmayacağını zamanla göreceğiz.” Tasarruf ve yatırım dengesinin de daha tutarlı hale gelmesi gerektiğinin altını çizen Civil, 2008’in Eylül ayı öncesinde tüketimde dünyaya önderlik eden ABD’nin artık tasarrufa yönelmesi gerektiğini, bunun da bir kapasite sorunu doğurabileceğini ifade etti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4
http://www.yapi.com.tr/haberler/ceolar-krizi-nasil-yonettiler_74432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!