Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çeşme Alaçatı Havalimanı İhalesi Yapıldı

Yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen Çeşme Alaçatı Havalimanı projesi için en uygun teklif, yıllık net satışlarının yüzde 20,2 tutarına tekabül eden kira taahhüdüyle Terminal Yapı A.Ş. tarafından verildi.

yapi.com.tr/AA
Çeşme Alaçatı Havalimanı İhalesi Yapıldı

İhale, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi. Komisyona başkanlık yapan DHMİ Kamu Özel Sektör İşbirliği Dairesi Başkanı Cengiz Kurt, Çeşme Alaçatı Havalimanı ihalesinde yapılan incelemede, Türkseven Turizm A.Ş., İmaj Altyapı A.Ş.-İntelkar Yapı Ortak Girişimi, Dere Construction A.Ş.-EMT İnşaat A.Ş. Ortak Girişiminin tekliflerinin teknik şartlar nedeniyle uygun bulunmadığını söyledi.

Teknik kriterlere uygun bulunan tek firmanın Terminal Yapı A.Ş. olduğunu belirten Kurt, firmanın teklif mektubunda yıllık net satışlarının yüzde 20,2 tutarına tekabüle eden kirayı, DHMİ Genel Müdürlüğüne vermeyi kabul ve taahhüt ettiğini dile getirdi. Kurt, Terminal Yapı A.Ş.’nin söz konusu teklifinin en uygun teklif olarak ilan edildiğini, ihale sonucunun DHMİ Yönetim Kurulu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından onaylanmasının ardından resmiyet kazanacağını söyledi.

Hem özel jetleri ağırlayabilecek hem eğitim uçuşlarının yapılabileceği hem de charter seferlere hizmet verecek havalimanı için 25 yıl işletme şartı ve 24 ay yapım süresi bulunuyor. Söz konusu havalimanı yap-işlet-devret modeliyle yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cesme-alacati-havalimani-ihalesi-yapildi_165118.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!