Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cevahir de Payını Satmayı Düşünüyor

Cevahir Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cevahir, kamuoyunda 'Cevahir Alışveriş Merkezi' olarak bilinen Şişli Ticaret Merkezi'ndeki hisselerinin satışıyla ilgili bir kararları olmadığını belirterek, "Ama ileride olmaz demiyorum. Biz de karar alıp satabiliriz, satmayabiliriz" dedi.

Radikal Gazetesievahir Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cevahir, kamuoyunda 'Cevahir Alışveriş Merkezi' olarak bilinen Şişli Ticaret Merkezi'ndeki hisselerinin satışıyla ilgili bir kararları olmadığını belirterek, "Ama ileride olmaz demiyorum. Biz de karar alıp satabiliriz, satmayabiliriz" dedi. Cevahir, Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki (AVM) yüzde 50'lik İstanbul Büyükşehir Belediyesi hisselerinin satışına ilişkin ihalede, Kuveyt Yatırım İdaresi'ne bağlı St. Martins'in verdiği 421 milyon 682 bin dolarlık teklifin çok iyi bir bedel olduğunu ifade etti.

"İstenen fiyatın çok üzerine gitti" diyen Cevahir, Cevahir AVM'deki yüzde 50 oranındaki Cevahir Holding hisselerinin satışına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: "Bununla ilgili kararımız yok. Ama ileride karar alıp satabiliriz, satmayabiliriz. Satış için gelen müşterilerden hiçbiri bu fiyatı vermedi. Bugüne kadar Avrupa ve ABD'den 20'ye yakın müşteri çıkmıştı. Önceki günkü ihalede verilen fiyat, merkezin açıldığı günden bugüne kadar verilen en yüksek teklifti. Bu fiyatı bir daha bulabileceğini de zannetmiyorum. Herhalde bu fiyatın altında bir teklif de yapmaz." Cevahir, St. Martins'in hisseleri alırken kendilerine danıştığını söyledi. Mehmet Cevahir, Kuveytli yatırımcıdan kendi hisselerini almak için bir teklif gelmediğini sölyedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevahir-de-payini-satmayi-dusunuyor_49566.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!