Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevre Dostu Tesisler Ödüllendirildi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, çevre ve insan sağlığına duyarlı tesisleri ödüllendirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe’nin katılımıyla düzenlenen ‘2013 Çevreci Tesis Ödülleri’ töreninde Türkiye çapında 36 şirket ödüle layık görüldü.

yapi.com.tr
Çevre Dostu Tesisler Ödüllendirildi

Dünya Sağlık Örgütü’nün başlattığı küresel programın bir parçası olarak, kentlerde yaşanabilir ve sağlıklı çevre koşulları oluşturmak amacıyla kurulan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, çevreye ve insan sağlığına duyarlı tesisleri ödüllendirdi.  Törende konuşan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe, insan sağlığının sadece medikal hizmetlerle ilişkili olmadığını, sağlığın başta insanların yaşadığı ortam, sosyo ekonomik koşullar, yaşam tarzları gibi etkenlerle şekillendiğini söyledi. 

 Bursa ilk sırayı kaptı

“Çevreci Tesis Ödülleri” töreninde 119 tesis arasında değerlendirme yapıldı. Ödül töreninde en fazla çevreci tesis Bursa’dan çıktı. Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye belediyelerin sınırlarındaki firmaların imar planları, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları, yapı kullanma izinleri, ÇED belgeleri, atıksu deşarj izinleri, emisyon izinleri, itfaiye raporları, işletme belgeleri, geçiş yolu izin belgeleri bağlı bulundukları belediyeler tarafından incelenerek fiili durumda da çevreye duyarlılıkları dikkate alındı. Yalova Altınova Belediyesi (İpek Kağıt Ticaret ve Sanayi), Antalya Büyükşehir Belediyesi (OVM Petrol Ofisi, Akdeniz Akaryakıt Dep. Nak. Ve Tic, Shell Turcas Petrol, Çekisan Depolama Hizmetleri ile Antalya Orgaznize Sanayi Bölge Müdürlüğü), Bursa Belediyesi (Borçelik, Prysmian Group, MKS Marmara Entegre Kimsa Sanayi, Arcelormittal Ambalaj EÇliği, Bursa Organzie Sanayi, Demirtaş Organize Sanayi ve Deri Organize Sanayi), Denizli Belediyesi, ( Ozantek Tekstil Sanayi, Dentaş Ambalaj ve kağıt Sanayi, Yonga Mobilya, Zorlu Hometeks Tekstil Ürünleri), Gebze Belediyesi ( Alışan Denhartogh Kimyasal, Betek Boya ve Kimya, Bosal Metal İşleme Sanayi, Mob Mobilya Dekorasyon, Avon Kozmetik ürünleri Sanayi), Gölcük Belediyesi ( Ford Otosan Otomotiv), İstanbul Büyükehir Belediyesi ( Vatek Tekstil Sanayi, Evyap Sabun Yağ Gliserin Sanayi, Abdi İbrahim İlaç Sanayi, Mercedes Benz Türk, Arçelik),  İzmir Büyükşehir Belediyesi ( Türkiye Petrol Rafine, Altınbaş Petrol ve Ticaret, İşbri sünger Sanayi, Fibrosan Cam Takviyeli Polyester Sanayi, Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ( Honda Türkiye, Federal Mogül Piston, Segman ve gömlek Üretim Tesisi, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi)  ödüllü tesislere ev sahipliği yaptı.

 

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevre-dostu-tesisler-odullendirildi-_105188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!