Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

CHP'den Çağrı: Mısıroğlu’nun Kaçak Restoranını Yıkın

Kadir Mısıroğlu'na ait olan Üsküdar'daki Yakamoz Restoran'ın aylar önce tespit edilen kaçak bölümleri ile ilgili İBB bugüne kadar adım atmadı. Konuyu İBB Meclisi'ne taşıyan CHP'li Meclis Üyesi Nadir Ataman, İBB Başkanı Mevlüt Uysal'a çağrıda bulunarak tespit edilen yaklaşık bin metrekarelik kaçak bölümün yıkılmasını istedi.

yapi.com.tr
CHP'den Çağrı: Mısıroğlu’nun Kaçak Restoranını Yıkın

CHP’li İBB Meclis Üyeleri Nadir Ataman, Doruk Bulut ve Deniz Erzincan tarafından verilen önergede, konuyla ilgili verilen soru önergesiyle ilgili tam 9 aydır hiçbir işlem yapılmadığına dikkat çekildi. Mecliste soru önergesine okuyan Nadir Ataman, Mısıroğlu’nun Atatürk düşmanı söylemlerini hatırlatarak “Nasıl Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk düşmanı olduğunu kendisi beyan ediyor. Seviyorsunuz Atatürk düşmanlarını. Bırakın Mustafa Kemal Atatürk’e küfreden meczubu korumayı. 9 ay önce İBB Meclisi’ne önerge verdik, restoranın bin metrekare kaçağı var dedik. Siz Atatürk düşmanlarını koruduğunuz için yetinmedik İstanbul 6 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na dilekçe verdik. Kurul inceleme yaptı kaçakları tespit etti” dedi.

"Boğaziçi imar müdürlüğü suç işliyor"
Sözcü'de yer alan habere göre, yapılan incelemelerde tespit edilen kaçaklar için kurulun ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden 2 defa kaçaklarla ilgili bilgi istediğine dikkat çeken Ataman “Ancak İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü 9 aydır yerinde inceleme yapıp kurula ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına cevap vermiyor, suç işliyor. Kurul tekrar yazı yazdı yine cevap yok. Ne yapıyorsunuz? Göz yumuyorsunuz, kulak kapatıyorsunuz, görmezden geliyorsunuz. Burası boğazın sıfır noktası, ana ulaşım aksında. Kurumlar size ne yapmanız gerektiğini 2 defa yazmış, söylemiş, sonuç istemiş ama nafile” diyerek tepkisini gösterdi.

"Niye yasal işlem başlatılmıyor?"
Ataman önergesinde şunları kaydetti:

“Sormak istiyorum, Mevlüt Uysal mı koruyor niye yasal işlemler başlatılmıyor? Bırakın Atatürk düşmanı fesliyi korumayı, yıkın Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı feslinin yerini. Tarafımıza gelen eski ve yeni fotoğraflara bakıldığında deniz tarafına zemine kazık çakılmak yöntemi ile restoran enine yaklaşık 6 metre, boyuna 40 m genişliğinde olmak üzere yaklaşık 250 metrekare büyütülmüştür. Kaçak yapı denizin üzerine kadar getirilmiştir. Parsel içinde kademelendirme yapılarak ikinci bir kat oluşturulmuş ve kapalı alan haline getirilmiştir. Ayrıca teras katıda bulunmaktadır yaklaşık 1000 metrekare kapalı alan oluşturulmuştur. Boğaziçi İmar Müdürlüğünün görevlerine baktığımızda bu yerden birinci derecede sorumludur.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/chpden-cagri-misiroglunun-kacak-restoranini-yikin_168725.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!