Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çift Başlı Kartal Sembolü Tarkett FLOORCRAFT ile Hayat Buldu

TÜBİTAK Konya Bilim Merkezi’nde, Konya’yı simgeleyen çift başlı kartal figürü, Tarkett’in zemin tasarım hizmeti FLOORCRAFT ile hayat buldu.

yapi.com.tr
Çift Başlı Kartal Sembolü Tarkett FLOORCRAFT ile Hayat Buldu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin TÜBİTAK destekli projesi ve Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi, tarihsel değerleri öne çıkarmasıyla da önem kazanıyor. Konya’nın logosu haline gelen çift başlı kartal, ziyaretçileri ana girişin zemininde karşılayacak. Şamanizme inanılan ilk zamanlardan beri kullanılan çift başlı kartalın, gökyüzü ile yeryüzünü bir arada tutan ve insanlara refakat eden bir rolü varken, Selçuklu Devleti zamanında bir pençesi batıyı, bir pençesi doğuyu kavramış, üç kıtayı kanatlarının altına alarak Türk ırkına refah ve huzur getirdiğine inanılmıştır.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin sembolü olan “çift başlı kartal” figürünü zemine uygulama talebini değerlendiren Tarkett Aspen İç Anadolu Bölge Müdürü Ünal Çam, “Konya Büyükşehir Belediyesi her projesinde bu sembolü mutlaka kullanmak istiyor; şehrin her yerinde zaten çift başlı kartal figürüne rastlamak mümkün. Bu projede de figürü zemine uygulamak istediklerini ve Tarkett’in bunu yapıp yapamayacağını sordular. Biz de Tarkett FLOORCRAFT özel zemin tasarım hizmeti ile malzemeleri kesilmiş halde şantiyeye getirebileceğimizi belirttik. Çok hoşlarına gitti. Sonuçtan çok memnun kaldılar” dedi.

Yılda 1 milyon kişinin ziyaret etmesinin beklendiği bilim merkezinde, yoğun yaya trafiğine dayanıklılık ve temizlik kolaylığı özellikleriyle zeminde Tarkett Homojen PVC zemin kaplaması tercih edildi. 17,2 metre çapındaki çift başlı kartal için Micra Premium serisinden 900x1800 mm ebatlarında 170 adet sonik kesim yapılmış panel kullanıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cift-basli-kartal-sembolu-tarkett-floorcraft-ile-hayat-buldu-_115931.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!