Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarkett bir Cradle to Cradle® Şirketi Olmaya Hazırlanıyor

Tarkett, Cradle to Cradle® felsefesinin uygulanacağı Alman bilim kuruluşu EPEA (Çevresel Koruma ve Teşvik Kurumu) ile bir ortaklığa imza attığını duyurdu. Cradle to Cradle® konsepti, ticaret örnekleri ve şirket kültürüne yeni bir yaklaşım sunuyor. Tarkett bu yolla ekolojik yeniliği ekonomik büyüme ve çevreye karşı yükümlülüğümüz ile ters

yapi.com.tr
Tarkett bir Cradle to Cradle® Şirketi Olmaya Hazırlanıyor

Tarkett, Cradle to Cradle® felsefesinin uygulanacağı Alman bilim kuruluşu EPEA (Çevresel Koruma ve Teşvik Kurumu) ile bir ortaklığa imza attığını duyurdu. Cradle to Cradle® konsepti, ticaret örnekleri ve şirket kültürüne yeni bir yaklaşım sunuyor. Tarkett bu yolla ekolojik yeniliği ekonomik büyüme ve çevreye karşı yükümlülüğümüz ile ters düşmeyecek şekilde desteklemek istiyor. Sistemli olarak daha az tüketmenin yollarını aramak yerine Tarkett, devamlı olarak teknik döngünün içine girebilecek ve hatta yeniden kullanılabilecek ürünler tasarlama görevini üstlendi.

Tarkett Başkanı Michel Giannuzzi konuya verdikleri önemi, "Bu, ürün yaşam döngüsünün tamamının yönetilmesinde yeni bir çığır açıyor. Tarkett, henüz 1957 yılında şu anda sektörünün en büyüğü olan bir geri dönüşüm programı geliştirmekteydi" sözleriyle açıkladı.

EPEA'nın görevi, ürünler ve ilişkili malzeme akışı üzerinde araştırma yapmak ve hem çevre hem de sağlığımız için daha güvenli olacak alternatif malzemeler geliştirmek. Tarkett, bu konsepti hem yeni malzeme yaklaşımı için hem de ürün belgelendirmesi açısından destekliyor ve benimsiyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/tarkett-bir-cradle-to-cradle-sirketi-olmaya-hazirlaniyor_86144.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!