Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Çikolata Park” Çürümeye Başladı

Ordu’da yapımına 2015 yılında başlanan yaklaşık 16 milyon liralık Çikolata Park projesi ihaleyi alan firmanın iflas etmesi üzerine tamamlamadı. Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, atıl kalan projeyi 2 ay içinde tamamlayacağını belirterek kendilerine devrini istedi.

yapi.com.tr
“Çikolata Park” Çürümeye Başladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında Gülyalı ilçesinde 60 dönem arazi üzerine Ordu Valiliği ve DOKA desteği ile 8.5 milyon lira bedelli Çikolata Park projesine başladı. Ne var ki, ihaleyi alan firmanın iflası üzerine proje bir türlü tamamlanamadı. 2016 yılı sonunda tamamlanması hedeflenen proje ekonomik şartların ağırlaşmasıyla yavaş ilerledi ve yüklenici firma iflas etti. Anlaşma feshedilerek tekrar ihale edildi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; yarım kalan projeyi tamamlamaya çalışırken, projenin 2019 yılı Mart ayında hizmete açılacağı açıklanmıştı. Bu çerçevede Gülyalı Kaymakamlığı kadınlara çikolata yapma kursları verdi. Ancak yüzde 95 yapılan Çikolata Park inşaatı yine ekonomik nedenlerden dolayı durdu. 8.5 milyon liraya ihale edilen parkın maliyeti de 16 milyon lirayı buldu.

Ordu-Giresun Havalimanı'yla yan yana 60 dönüm arazi üzerinde yer alan ve Gülyalı merkezi deniz kenarında inşa edilen Çikolata Parkı'nda inceleme yapan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, projenin kendilerine verilmesini istedi.

Açılışı yılan hikâyesine dönen projeye ilçenin ihtiyacı olduğunu belirten Tepe, “Burası biraz daha beklerse Çikolata Park’tan Botanik Park'a dönecek. Uzun süredir bekletildiği için binalarda, sosyal donatı alanlarında kırılmalar, çökmeler olmuş. Alan çöplüğe dönmeye başlamış. Buraya harcanan para hepimizin parası. Karşılaştığımız manzara projenin sahipsiz kaldığını gösteriyor. Biz bu alana talibiz ve teklifimiz kabul görürse en geç iki ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunma taahhüdünü veriyoruz” dedi.

Çikolata Park’ta neler var?
Yaklaşık 60 dönüm üzerine yapılan ancak tamamlanmayan Çikolata Park’ta 2 adet nikâh salonu, restoran, tuvaletler, mescitler, satış birimleri, seyir terasları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, 30×50 m ölçülerinde sentetik çim yüzeyli halı saha, 1 adet akrilik zemin kaplamalı basketbol ve voleybol sahası bulunuyor.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cikolata-park-curumeye-basladi_176144.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Dyson Airblade™ 9kJ

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!