Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İtalyan Medcon'u Alan Çimsa...

ÇİMSA ISO 500 Listesinde Altı Basamak Yükseldi

Çimsa, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşunun belirlendiği ISO 500 listesinde 2008 yılında altı sıra birden yükseldi. Çimsa, 600 milyon TL’yi aşkın üretimden net satış tutarı ile listede 75. sırada yer aldı.

yapi.com.tr
ÇİMSA ISO 500 Listesinde Altı Basamak Yükseldi

Çimsa, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşunun belirlendiği ISO 500 listesinde 2008 yılında altı sıra birden yükseldi. Çimsa, 600 milyon TL’yi aşkın üretimden net satış tutarı ile listede 75. sırada yer aldı.
2008 yılında başlayan küresel ekonomik krize karşın, büyüme hedeflerine yeni yatırımlarla ve yurtdışına odaklanarak ulaşmayı başardıklarını belirten Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, şunları söyledi:

“Her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan ISO 500 listesinde geçen yıl altı sıra birden yükseldiğimizi görmek bize önemli bir motivasyon sağladı. Elde ettiğimiz bu önemli başarıda, ülkemizin kaynaklarını, yine ülkemiz için en yüksek değeri yaratacak şekilde kullanmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz yatırımların ve akılcı stratejilerin payı var. 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz, hazır beton alanında Türkiye’de bugüne kadarki en büyük satın alma ve ihracat odaklı faaliyetlerimiz, büyüme hedeflerimize ulaşmamızda önemli rol üstlendi. Ülkemizin canlı, büyüyen ekonomisinin dinamiklerini göz önünde bulundurarak gerçekleştireceğimiz yatırımlarla, geleceğimizin inşasında güçlü bir şekilde yer almaya devam edeceğiz.”

Çimsa, 2008 yılında hazır beton sektöründe yaptığı yatırımla, Türkiye çapında 41 hazır beton tesisi ile tesis sayısı açısından Türkiye’nin en büyük hazır beton kuruluşu haline geldi. Çimsa Türkiye’de kurulu 5 fabrikası, 2 terminali, 41 hazır beton tesisi ve yurtdışında kurulu 6 terminali ile çimento ve hazır beton sektörünün en büyük ağlarından birine sahip. 2008 yılı sonu itibarı ile yıllık 5 milyon ton klinker ve 2,5 milyon m3 hazır beton üretim kapasitesine ulaşan Çimsa, 46 ülkede ürünlerini kendi markası ile pazarlayarak küresel çimento sektörünün önde gelen oyuncuları arasında yer alıyor.
 
Esnek üretim gücü ve yenilikçi özel ürünleri ile Türkiye pazarında kârlı büyümesini sürdüren Çimsa, 2008 yılı itibarı ile 1,8 milyon ton ihracat rakamına ulaştı. Satışının yüzde 33’ü ihracata yönlendirilen Çimsa, ülkemiz çimento ihracatının yaklaşık yüzde15’ini gerçekleştiriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimsa-iso-500-listesinde-alti-basamak-yukseldi_70950.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!