Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çin Halk Cumhuriyeti ve Tayvan Menşeli Paslanmaz Çelikten Borular için Damping Soruşturması

İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu, Borusan Paslanmaz Çelik Boru ve Profil San. ve Tic. AŞ'nin talebi üzerine Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) ve Çin Tayvanı (Tayvan) menşeli paslanmaz çelikten borular için damping soruşturması açılmasına karar verdi.

yapi.com.tr / AA
Çin Halk Cumhuriyeti ve Tayvan Menşeli Paslanmaz Çelikten Borular için Damping Soruşturması

İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu, Borusan Paslanmaz Çelik Boru ve Profil San. ve Tic. AŞ'nin talebi üzerine Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) ve Çin Tayvanı (Tayvan) menşeli paslanmaz çelikten borular için damping soruşturması açılmasına karar verdi. Söz konusu kararı da içeren tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, yerli üretici Borusan Paslanmaz Çelik Boru ve Profil San. ve Tic. AŞ. tarafından yapılan başvuruda; Çin Halk Cumhuriyeti ve Tayvan menşeli 'paslanmaz çelikten borular'ın Türkiye'ye dampingli fiyatlarla ihraç edildiği ve bu durumun zarara neden olduğu iddiasıyla anılan ülkeler menşeli söz konusu madde ithalatına karşı önlem alınması talep edildi.
    
İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu'nca yapılan inceleme sonucunda; başvurunun yeterli bilgi, belge ve delilleri içerdiği anlaşılarak, söz konusu ürünler hakkında damping soruşturması açılmasına karar verildi.
Soruşturma, Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cin-halk-cumhuriyeti-ve-tayvan-menseli-paslanmaz-celikten-borular-icin-damping-sorusturmasi_91590.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!