Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Çin Rekabetine Karşı Sektörde Granitin İtibarını Korumaya Çalışıyoruz"

Türkiye doğal taş sektörünün lider konumdaki şirketi Granitaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sarısoy ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Sarısoy ile 35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Granitaş standında bir araya geldik. Doğal taş sektöründe Çin ve Hindistan rekabetinin boyutları ile Türk granitlerinin niteliklerinden söz ettiğimiz

yapi.com.tr

 Türkiye doğal taş sektörünün lider konumdaki şirketi Granitaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sarısoy ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Sarısoy ile 35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Granitaş standında bir araya geldik.

Türkiye'de doğal taş sektörünün Çin rekabetinden derinden etkilendiğini belirten Suat Sarısoy, damping uygulamasına karşı yürütülen anti-damping ile sektörün kısmen korunabildiğini, ancak artan kalitesiz doğal taş ithalatı nedeniyle sıkıntının sürdüğünü dile getirdi. Sedef Sarısoy, Türkiye'de çıkan granitlerin çok kaliteli olmasına rağmen renk ve doku çeşitliliğini artırmak için Granitaş'ın da ithalat yoluna gittiğini eklerken, Suat Sarısoy birinci sınıf bloklardan birinci sınıf ürünler yapılsın ve sektörde granitin itibarı sarsılmasın diye çaba gösterdiklerini dile getirdi.

Granitaş'ın bu yıl ürün gamına eklediği ve restorasyon yapılan yerlerde mevcudu sökmeden, kırmadan hızla üstüne döşenebilecek, ağırlık yaratmadan kullanılabilecek ince mermerine de göz attığımız röportajımızın tamamı için videomuzu izleyebilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cin-rekabetine-karsi-sektorde-granitin-itibarini-korumaya-calisiyoruz_91767.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!