Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çöken Zümrüt Apartmanı için Rekor Tazminat

Abdülbaki Ayçiçek, olayda 8 'de 1 kusurlu görülen Selçuklu Belediyesi aleyhine toplam 460 bin YTL'lik maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Radikal Gazetesi
Çöken Zümrüt Apartmanı için Rekor Tazminat

aklaşık 3.5 yıl önce birdenbire çöken Zümrüt Apartmanı'nda eşini, çocuğunu, annesini, babasını, kardeşini, hamile yengesini ve iki yeğenini kaybeden Abdülbaki Ayçiçek, olayda 8 'de 1 kusurlu görülen Selçuklu Belediyesi aleyhine toplam 460 bin YTL'lik maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Ayçiçek'in avukatı, tutarın bugüne kadar belediye aleyhine açılan en büyük manevi tazminat miktarı olduğunu söyledi. Ayçiçek'se "3.5 yıl boyunca kimse bana sahip çıkmadı. Verilen sözler tutulmadı. Bu nedenle ben de tazminat davası açmaya karar verdim" dedi.

Konya'nın Selçuklu ilçesindeki Zümrüt Apartmanı, 2 Şubat 2004 tarihinde Kurban Bayramı'nın ikinci günü çökmüş, enkaz altında 92 kişi ölmüş, 30 kişi de yaralanmıştı. Facianın ardından 50'yi aşkın Zümrützede ölen veya sakat kalan yakınları için belediye aleyhine 6 milyon YTL'lik tazminat davası açtı.

Davaların çoğunu kaybeden belediye, tazminatları ödemeye başlarken, şimdi de 460 bin YTL'lik rekor tazminat talebi geldi. Belediye avukatı Efkan İşçi "Olayda belediyenin kusuru 8'de 1 denirken, tazminatın tamamını biz ödemek zorunda kalıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/coken-zumrut-apartmani-icin-rekor-tazminat_55466.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!