Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cosentino Yazın Enerjisini Evlere Yansıtıyor

Cosentino’nun tasarımcıları yazın tüm enerjisini evlere yansıtmak için birtakım önerilerde bulunuyor.

yapi.com.tr
Cosentino Yazın Enerjisini Evlere Yansıtıyor

Mevsimlerin insanlar üzerine olan etkisi biliniyor. Yaz mevsimi ise herkesin en çok beklediği ve insanların ve doğanın enerjisinin en çok yükseldiği mevsimlerden biri. Cosentino’nun tasarımcılarının önerileriyle, yılın en çok beklenilen dönemlerinden olan yazın tüm enerjisini evinize yansıtarak hayatınıza renk ve pozitiflik katın.

Doğal ışıktan yararlanın
Yazın tüm enerjisini evlere almak için doğal ışıktan yararlanın. Yazın gelmesiyle güneş evleri daha fazla aydınlatıyor. Bu ışığı evlere alarak evleri sıcacık bir hale dönüştürebiliriz. Bunu başarabilmek için ise, pencereleri ve perdeleri sonuna kadar açın.

 


İçeri temiz hava girsin
Perde ve pencereleri sonuna kadar açın ve güneşin, temiz havanın evin derinliklerine kadar akmasına izin verin. Doğal güneş ışığı ruhu dinlendirerek ve evleri daha enerjik bir hale getirecektir.

Güneşin önünü kapatmayın
Güneşin ve temiz yaz havasının evin en uç köşelerine ulaşmasını sağlamak için camların ve kapıların önüne, güneşi engelleyecek masa, sandalye ve dolap gibi eşyalar koymaktan kaçının. Bu sayede güneşin yenileyici ektisi evinizin her noktasına yayılsın.

Eşya seçiminde ışığı yansıtacak detaylara odaklanın
Evleri dekore ederken, eşyaların tasarımı kadar renkler de önemli. Eşya seçerken renklerin ışık yayma ve yansıtma özeliklerine de dikkat edin. Koyu renkler güneş ışığını daha fazla emerek, evleri daha karanlık gösterebilir. Bundan kaçınmak için koltuk, dolap gibi eşyalarda daha açık renkleri tercih edin.