Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çukurova'ya Arkeolojik Gezi Rehberi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Serdar Girginer ile Dr. Haluk Uygur'un hazırladığı 'Kilikya: Toros ve Amanosların Gölgesinde Kültürlerin Buluştuğu Nokta' isimli arkeolojik rehber, Türkçe ve İngilizce basıldı.

yapi.com.tr / AA
Çukurova'ya Arkeolojik Gezi Rehberi

Serdar Girginer, yazılı açıklamasında, Kilikya bölgesinin hem arkeolojik kültür mirası hem de doğal güzelliklerinin tanıtılmasını amaçladıklarını vurguladı. Kitapta Kilikya'nın en batısından başlanıp doğuya doğru gezi güzergahı önerisi sunulduğunu belirten Girginer, şu bilgileri verdi:

"Rehber, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay'ı kapsıyor. Bu yayından turizm camiasının da yararlanması bekleniyor. Rehber, yerli ve yabancı turistler ile tur rehberlerinin rahatlıkla yararlanabileceği nitelikle hazırlandı. Bölgede bu konudaki boşluğu doldurdu. Kitabın konusunu oluşturduğu Kilikya, kara, deniz ve nehirler üzerinden sağladığı ulaşım, Anadolu ve Mezopotamya ile Doğu Akdeniz arasındaki köprü konumu, tarıma elverişli geniş topraklarıyla uygarlık tarihi açısından önemli bölge."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cukurovaya-arkeolojik-gezi-rehberi_122428.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!