Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cumalıkızık'a Yeni Plan

Cumalıkızık’ı yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline getirmek için tarihi mirasa zarar veremeden köyün yeniden şekillenmesini sağlama iddiasını taşıyan 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı, Bursa Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan yapılan incelemeler sonrası onaylandı

yapi.com.tr
Cumalıkızık'a Yeni Plan

Bursa Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanan 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı ile Cumalıkızık'ta 7 bölge, çevre düzenlemesi ve mimari projeler yapılarak eski kimliğine yeniden kavuşacak. Cumalıkızık’ın Bursa’nın en iyi kimliği olduğunu kaydeden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yapılacak çalışmalar için "Şehrimizin gözbebeği Cumalıkızık, kadim medeniyetimizin temellerinin atıldığı 700 yıllık miras. Bir yerin kimliğini belirleyen özellikler vardır; bu evler de bizim kimliğimizdir. Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanan bu proje ile de Cumalıkızık tarihi dokusuna zarar verilmeden yeniden şekillenecek” dedi.

Başkan Edebali, Yıldırım’a çağ atlatacak kentsel dönüşüm projesinde Cumalıkızık’ın turizm merkezi olarak kilit rol oynayacağının da altını çizdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cumalikizika-yeni-plan_133828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!