Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cumhuriyet Kulesi İçin Yeniden İhale Yapılacak

2003 yılında yapımına başlanan ve 17 milyon TL harcanmasına rağmen yalnızca yüzde 40’ı tamamlanabilen Ankara’daki Cumhuriyet Kulesi için yeniden ihale yapılacak

yapi.com.tr
Cumhuriyet Kulesi İçin Yeniden İhale Yapılacak

31 Mart’ta yeniden Ankara Keçiören Belediye Başkanı seçilen Turgut Altınok, Melih Gökçek döneminde inşaatı durdurulan Cumhuriyet Kulesi’nin yüksekliğini de arttırarak ihaleye çıkıyor.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2003 yılında temeli atılan Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi, 17 milyon TL harcanmasına rağmen bitirilemedi. 16 yıllık süreçte Cumhuriyet Kulesi’nin yalnızca yüzde 40’ı tamamlanabildi. Dönemin AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından yapımına başlanan kulenin inşaatı, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde açılan dava sonucunda durduruldu, ruhsatı da 2009 yılında iptal edildi. Danıştay 6’ncı Dairesi, kulenin ruhsat iptali kararını, ‘imara aykırı’ olduğu gerekçesiyle onayladı.

Gökçek, “Kulenin yapımına karar veren ilgililer hakkında tazminat davası açılmalı” derken dönemin AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da “Yanlış bir planlama, yanlış yatırım ve israf olan bir yatırım” açıklaması yaptı.

17 milyon TL harcandı
31 Mart seçimlerinde yeniden Keçiören Belediye Başkanı olan Altınok ,2003 yılında kendi belediye başkanlığı döneminde yapımına başlanan Cumhuriyet Kulesi’nin tamamlanması için ilerleyen günlerde yeniden ihale yapılacağını açıkladı.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre; 2009 yılında Gökçek’in açtırdığı dava ile 144 metrede yarım kalan kulenin 166 metre olması planlanmıştı. AKP’li Altınok 16 yıldır inşaat halinde olan kulenin planlanandan 20 metre daha yüksek olacağını ve 186 metrede tamamlanacağını söyledi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir...

http://www.yapi.com.tr/haberler/cumhuriyet-kulesi-icin-yeniden-ihale-yapilacak_173429.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!