Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Daha Çok İşletme KOSGEB ile İş Yapmalı"

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, kurum desteklerinden yararlanan işletme sayısının 2010’dan bu yana 80 bin civarında olduğunu belirterek, "Daha çok işletme KOSGEB ile iş yapmalı” dedi

yapi.com.tr / AA
"Daha Çok İşletme KOSGEB ile İş Yapmalı"

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar'ı ziyaret eden KOSGEB Başkanı Recep Biçer, kurumun 2015 yılı bütçesinin 660 milyon TL olduğunu belirterek, bunun yaklaşık 400 milyon lirasının hibe ya da kredi olarak işletmelere kullandırılacağını söyledi.

KOSGEB’in destek miktarının 5 milyar TL olmasının hedeflendiğini kaydeden Biçer, "Yurt genelinde işletme sayısı 3,5 milyon. Bunun yaklaşık 800 bini KOSGEB veri tabanına kayıtlı. KOSGEB desteklerinden yararlanan işletme sayısı 2010’dan bu yana 80 bin civarında. Daha çok işletme KOSGEB ile iş yapmalı" diye konuştu.

Biçer, ayrıca Eylül ayından itibaren KOSGEB’in yeni desteklerinin kullandırılmaya başlayacağını ifade ederek, "EBSO üyesi işletmelerle işbirliğini artırmak istiyoruz. Bunun için teşvik ve destek mekanizmalarını anlatan ortak toplantı ve eğitimler düzenleyebiliriz" dedi.

Yorgancılar da küresel piyasalarda dalgalanmaların arttığı ve rekabetin zorlaştığı bir ortamda, teşvik ve desteklerin önemine dikkat çekerek, sanayicileri KOSGEB desteklerinden yararlanmaya çağırdı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/daha-cok-isletme-kosgeb-ile-is-yapmali_133689.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!