Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni Girişimciye KOSGEB Desteği

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayan ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkarlara 100 bin lira limitli 'KOSGEB Yeni Girişimci Desteği' kullandıracak.

yapi.com.tr / AA
Yeni Girişimciye KOSGEB Desteği

KOSGEB'den yapılan yazılı açıklamada, KOSGEB İdaresi Başkanlığı ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) arasında yarın işbirliği protokolü imzalanacağı belirtildi. Açıklamada, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından imzalanacak protokol ile KOSGEB desteklerinin TESK'e bağlı kuruluşlar, üyeleri ve KOSGEB hedef kitlesi içinde yer alan KOBİ'ler tarafından daha etkin kullanılabilmesinin hedeflendiği bildirildi.
     
İşbirliği ile esnaf ve sanatkarların KOSGEB destek programlarından daha etkin faydalanmasını sağlamak üzere ortak etkinlikler ve toplantılar düzenleneceği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''TESK ve bağlı kuruluşları tarafından KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilecek ve bu eğitimleri tamamlayarak eğitime katıldığını belgeleyen, iş planı KOSGEB tarafından kabul edilen ve kendi işini kuran esnaf ve sanatkarlara 30 bin lirası geri ödemesiz, 70 bin lirası da geri ödemeli olmak üzere toplam 100 bin lira limitli 'KOSGEB Yeni Girişimci Desteği' kullandırılacak. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında, esnaf ve sanatkarların işlerini kurmadan önce iş fikirlerine yönelik yapılabilirlik analizleri ve pazar araştırması çalışmalarına da yer verilecek.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-girisimciye-kosgeb-destegi_102381.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!