Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Daikin Gençlerin Eğitimine Katkıda Bulunuyor

Bugüne kadar farklı üniversitelerde düzenlenen eğitimlere katılan ve destek olan Daikin, bu kez de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik bir eğitim verdi.

yapi.com.tr
Daikin Gençlerin Eğitimine Katkıda Bulunuyor

13 Kasım 2018 günü İTÜ Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşen ve ‘Enerji Verimli İklimlendirme Sistemleri’ başlığını taşıyan etkinlikte, Daikin Türkiye Isıtma Departmanı Bölge Müdürü Arslan Çağlayan Gürel, 100’e yakın mimarlık öğrencisine enerji verimliliğinde dünya trendlerinden Türkiye ve Avrupa’nın emisyon hedeflerine, iklimlendirme sistemleri uygulama detaylarından bu detaylarda mimari çalışmanın önemine kadar geniş bir perspektifte bilgiler verdi. Gençleri sektör ve HVAC ürünleri hakkında bilgilendirirken, iklimlendirme sektörünün yeni trendlerinden de söz etti.

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak alınan tedbirlerden söz eden Gürel, ‘yeşil bina’ veya ‘yeşil sertifikalı bina’nın gerekliliğine değindi. Daikin bünyesinde bulunan ve mimari açıdan fark yaratabilecek ürünlerden de söz etti. Özellikle renovasyon projelerinde tercih edilen ‘invisible VRV’, yapay zekasıyla fark yaratan doğalgaz ve elektrik enerjilerini beraber kullanabilen ‘Hybrid Altherma Isı Pompası’, küçük boyutları ile standart mutfak dolabına bile sığabilen ‘Daikin NDJ’ kombi, katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Mimarlık öğrencilerine iş hayatlarında karşılaşacakları mekanik uygulamalar hakkında detaylı bilgiler veren Gürel, mevcut projeler üzerinden olumlu ve olumuz uygulama örnekleri ile sunumunu tamamlayarak, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/daikin-genclerin-egitimine-katkida-bulunuyor_169183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!