Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Danca Türkiye'nin CEO'su Serdar Kaya

Koleksiyon Mobilya, Tuna Ev, Doğtaş, Kale Mobilya ve AHK Interiors gibi sektörün en büyük şirketlerinde üst düzey yönetici olarak yer alan Serdar Kaya, üretiminin yüzde 90’ını ihraç eden Hollanda ortaklı oturma grubu üreticisi Danca Türkiye'nin CEO'su oldu.

yapi.com.tr
Danca Türkiye'nin CEO'su Serdar Kaya Serdar Kaya

1997 yılında Hollanda’da kurulan ve dört yıl sonra üretim merkezini Bursa'ya taşıyan Danca, ilk mağazasını geçen yıl Danca Ev/Home adıyla Manavgat'ta faaliyete geçirdi. Modüler ve giydirilebilir oturma gruplarında yoğunlaşan ve uluslararası çapta ünlü tasarımcılarla çalışan Danca, tanınmış markalara da üretim yapıyor. Bursa'da ürettiği oturma gruplarını Hollanda, Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ihraç eden firma, Avrupa ülkelerinin yanısıra ABD ve Ortadoğu'da bulunan ülkelere de sipariş üzerine üst segmentte üretim yapıyor.   

Serdar Kaya kimdir?

2004 yılında Domino Mimarlık'a yüzde 50 hisseyle ortak olan Serdar Kaya, Medaş Mobilya'da fabrika müdürü, Tuna Ev Mobilyaları'nda satış koordinatörü, Doğtaş Mobilya ve Kale Mobilya'da genel müdür, AHK Interiors'da genel koordinatör olarak çalıştı. Türkiye'nin en önemli mobilya markalarından Koleksiyon Mobilya'nın yönetim ekibine, üretim tesisinin kuruluşu, makine parkının yerleştirilmesi, üretim kadrosunun oluşturulması ve üretime başlanması aşamalarında dahil oldu. Koleksiyon Mobilya'nın yönetim kurulu üyeliği görevinde de bulunan Kaya, bu süreçte üretim koordinatörü, üretim direktörü, fabrika müdürü, üretim müdürü, işletme müdürü olarak da görev aldı. 2002 yılında firmanın satış koordinatörlüğüne atandı ve tüm perakende satış noktalarının, bayilerin ve yeni bayi yapılandırmalarının başına geçti. Bu görevde 20 milyon TL'lik satış bütçenin yönetiminden sorumlu oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/danca-turkiyenin-ceosu-serdar-kaya_113817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!