Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

DEİK'ten KOBİ'lere İhracat Eğitimi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) şirketlerin ihracat konusunda kurumsal kapasitelerini geliştirmek amacıyla kurduğu 'DEİK İhracat Okulu', kapılarını 5 Mart 2013'te açacak. DEİK proje kapsamında 5 bin KOBİ'ye ihracat eğitimi verecek. Eğitimlere, DEİK internet sitesinden kayıt yaptırılabilecek.

yapi.com.tr / AA
DEİK'ten KOBİ'lere İhracat Eğitimi

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan DEİK Genel Sekreteri Bahri Can Çalıcıoğlu, ''Sadece eğitim vermeyeceğiz. Katılımcıların birbirleri ile tanışması, farklı iş kolları ve sektörlerden katılımcılarla tanışmasını da istiyoruz. Zira bu en az eğitimler kadar önemli. İş hayatının yoğunluğu nedeni ile profesyoneller network geliştirmeye vakit bulamayabiliyor. Biz bu açığı da kapamalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. DEİK internet sitesinden eğitimlere kayıt olunabilir'' ifadelerini kullandı.
     
Eğitimler, 'dış ticaret yönetimi', 'dijital pazarlama', 'istihbarat kanalları', 'akreditif', 'uluslararası pazarlama', 'e-ticaret', 'dış pazarlar için iş planı (business plan) hazırlama', 'dış ticaret yöneticilerine finansal bilgiler', 'dış pazar geliştirme ve konumlandırma stratejileri', 'bilanço yönetimi', 'devlet yardımları' gibi başlıklardan oluşuyor. Bu eğitimler, ilerleyen süreçlerde ihracat alanına ilaveten yurtdışı yatırımlar, finansman, strateji geliştirme ve hizmet ihracatına yönelik programları da kapsayacak.
    
Afrika'ya özel ders verilecek
    
DEİK her eğitim programında Afrikalı uzmanların ders vereceği birer saatlik 'Afrika Pazarına Giriş' programına da yer verecek. Afrika'ya ihracat yapan şirketlerin pazar dinamiklerini en iyi şekilde öğrenmesi hedefleniyor. Bölgeye henüz ihracat yapmamış şirketlerin ise birincil kaynaklardan fırsatları ve riskleri öğrenmesi amaçlanıyor. Ayrıca her eğitim kapsamında sürpriz isimler de çay sohbetlerine katılacak. DEİK İş Konseyi Başkanları, ihracatı öğrenmek ve ihracat bilgilerini geliştirmek isteyen katılımcılara tecrübelerini aktaracak.

Eğitim programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/deikten-kobilere-ihracat-egitimi_105102.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!