Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Deniz Palas Tepta ile Aydınlanıyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV) yeni merkezi Deniz Palas’ın tüm iç ve dış aydınlatması Tepta Aydınlatma tarafından yapıldı. İç aydınlatmada mekanın iç dekorasyonunu yapan mimar Nazlı Gönensay ile çalışan Tepta, dış aydınlatma tasarımını kendi proje ekibiyle gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
1 Deniz Palas Tepta ile Aydınlanıyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV) yeni merkezi Deniz Palas’ın tüm iç ve dış aydınlatması Tepta Aydınlatma tarafından yapıldı. İç aydınlatmada mekanın iç dekorasyonunu yapan mimar Nazlı Gönensay ile çalışan Tepta, dış aydınlatma tasarımını kendi proje ekibiyle gerçekleştirdi.

Deniz Palas’ın ana girişinde iGuzzini firmasının Le Perroquet sıvaüstü spotu bizi karşılamakta ve duvara yansıtıldığında İKSV’nin logosu görülmekte. Yerlerde ise iGuzzini firmasının 2620 LedPlus gömme yer armatürleri var. Sarkis tarafından tasarlanan ve Tepta Aydınlatma tarafından özel olarak üretilen kafes şeklindeki kırmızı neon sarkıt ise girişteki en dikkat çekici öğe…

Üst kat ofislerinde aydınlatma, binanın tarihi tavan dokusuna müdahale edilmeden özel tasarlanmış sarkıtlarla sağlandı. İKSV’nin bütün hollerinde iGuzzini Bos plafonyerler kullanıldı, duvarlarda ise yine iGuzzini Diapason apliklerine yer verildi. Merdivenler ise Simes firmasından Step ledli gömme armatürleri ile aydınlatıldı.

Çok amaçlı salonda ise genel aydınlatma iGuzzini’nin Sistema Easy downlightlarıyla sağlandı. Gizli aydınlatmalarda da SMD ledler, duvarlarda ise Studio Italia Design’ın kırmızı Lancia aplikleri kullanıldı.

İKSV tarafından satın alınmadan önce sıradan bir bina görünümünde olan Deniz Palas’ın tarihi dokusu dış aydınlatma ile ortaya çıkarıldı. Dış cephede yere gömme iGuzzini Light Up Walk armatürler ve bina cephesindeki iGuzzini Woody, Miniwoody ve Platea ürünleriyle de bina ortaya çıkarıldı. Binanın üst kat detayı ise Antrox firmasının cold cathode lineer aydınlatmaları ile vurgulandı.

Deniz Palas’ın girişinde sağda yer alan Tasarım mağazasında, soldaki Peralı Brasserie’de ve en üst kattaki X Restaurant’ta genel aydınlatma iGuzzini spotlar ile yapılırken Dark firmasından çeşitli dekoratif sarkıt ve apliklere yer verildi. Tasarım mağazasında duvarlardaki objelerin aydınlatması yine iGuzzini firmasının 6314 Zoom yönlendirilebilir spotlarla yapılmıştır. Kasa üzerinde siyah Dark Tsjoepy sarkıtlar kullanıldı; arkadaki sergi alanı ise aynı sarkıtın beyazı ile aydınlatıldı.

Peralı Brasserie’nin duvar ve tavanlarında Dark firmasının yönlendirilebilir 12-25 aplik ve plafonyerleri farklı renklerde kullanılarak neşeli bir ortam oluşturuldu.

X Restaurant’ta ise genel aydınlatma için iGuzzini’nin 8137 hareketli ve 8002 sabit spotları kullanıldı. Restaurant WC’lerinde Dark firmasının siyah Roset plafonyerleri ile dekorasyona katkı sağlandı. Gizli aydınlatmada ise SMD led kullanıldı.

ETİKETLER: firma proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/deniz-palas-tepta-ile-aydinlaniyor_79986.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • binanın güzelliği doğru aydınlatma ile daha da ortaya çıkmış. tepta aydınlatma iyi iş çıkartmış gene, tebrik ederim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!