Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Denizli Otogarı'nı KUR İnşaat Yapacak

Denizli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, yeni terminal kompleksi yapımı için Temmuz 2011 düzenlenen ihalede sürecin tamamlandığı, 10 firmadan en düşük teklifi veren KUR İnşaat firmasının 103 milyon liralık teklifinin onaylandığı kaydedildi.

yapi.com.tr / AA
Denizli Otogarı'nı KUR İnşaat Yapacak

Denizli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, yeni terminal kompleksi yapımı için Temmuz 2011'de düzenlenen ihalede sürecin tamamlandığı, 10 firmadan en düşük teklifi veren KUR İnşaat firmasının 103 milyon liralık teklifinin onaylandığı kaydedildi. Denizli Belediyesi ve ihaleyi kazanan KUR İnşaat firması arasında sözleşme düzenlendiği bildirilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:
    
''KDV dahil 103 milyon lira bedelle yapılacak olan Otogar, 23 Aralık 2011 tarihinde ilk kazma vurularak 13 Ağustos 2013 yılında tamamlanıp hizmet vermeye başlayacak. İnşaat süreci boyunca 12 teknik personel firmada görev yaparken belediyeden de yine 12 teknik personel çalışmaları denetleyecek. İnşaatın ilerleyen sürecinde peyzaj mimarları ve bilgisayar programcıları da kontrolör olarak görev yapacak.''
    
''Otogar ihalesi bir kalemde ihale edilen en büyük proje olma özelliğine sahip''
    
Denizli Şehirlerarası Otogar Terminali'nin 103 milyon lira maliyetiyle Denizli Belediyesi tarihinde bir kalemde ihale edilen en büyük proje olma özelliğine sahip olduğunun belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

''Söz konusu 103 milyon liralık tutar, 2004 yılı Denizli Belediyesi bütçesinin 2 katı büyüklüğünde bir rakam olarak dikkat çekiyor. Denizli Belediyesi Şehirlerarası Otogar Terminali, 32 bin metrekare alana, yerin altına 3 kat olacak şekilde inşa edilecek. Komplekste çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere 16 katlı bir de iş merkezi olacak. İş merkezi 12 bin 500 metrekare alana inşa edilecek. Otogar, 1, 2 ve 3. bodrum katlarından oluşacak. Otogardaki söz konusu alan 800 araç kapasiteli olarak planlandı. Denizli Belediyesi Şehirlerarası Otogar Terminali de Denizli Garı ile iç içe olacak şekilde inşa edilecek. Gelecek on yıllarda ülkemizin ve Denizli'nin demir ağlarla örülmesi durumunda söz konusu otogar, demir yolu garı olarak da kullanılabilecek.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/denizli-otogarini-kur-insaat-yapacak_90154.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!