Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dev Araziye İlişkin İmar Planına ‘İptal’ Davası

Daha önce Marmara Üniversitesi’ne ait olan Küçükçekmece’deki dev araziye ilişkin imar planlarında yapılan değişikliğe karşı idare mahkemesinde dava açıldı. Yürütmenin iptali istemi ile açılan davada, 100 hektarlık arazinin kamu yararına kullanılması talep edildi.

yapi.com.tr
Dev Araziye İlişkin İmar Planına ‘İptal’ Davası

Hürriyet'in haberine göre, Küçükçekmece Belediye Meclisi Üyeleri Bekir Güler, Erhan Aslaner, Enis Koçak, Nurettin Aydın’ın açtığı dava, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına karşı açıldı. Yürütmenin iptali istemi ile açılan davada, 100 hektarlık alanın kamu yararına yeşil olarak kullanılması istendi.

Üçte bir oranında yeşil alan

Söz konusu arazinin, yapılan anlaşma sonrası TOKİ’ye geçtiği belirtilen dilekçede, 15 Ağustos tarihli imar planı değişikliğinin iptal edilmesi talep edildi. Küçükçekmece hem nüfus hem trafik yoğunluğunun yüksek seviyede olduğu belirtilen dilekçede, “Kişi başına düşen yeşil alan miktarı 3.6 metrekare. Oysa bu miktarın 9 metrekare olması gerekir” denildi.

İlçede yoğun bir betonlaşmanın olduğu kaydedilen dilekçede, söz konusu arazide de konut yapılması halinde, yaşanan yoğunluğu daha da arttıracağı kaydedildi.

‘Şehir parkı’ olacağı açıklanmıştı

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan iş adamı Nurettin Aydın “Ak Parti’i Belediye Başkanı Temel Karadeniz de seçim sürecinde bu alanı ‘Şehir Parkı’ yapmayı küçük çekmece halkına vaat etmişti.

Ancak, Sayın Cumhurbaşkanı’nın belirttiği gibi şehre ihanet edenler burayı da TOKİ adını da kullanarak yapılaşmaya açmak istiyorlar. Çevre hakkı yaşam hakkıdır.  Bu kamusal alanı korumak için bu davayı açtık” dedi.

ETİKETLER: Küçükçekmece
http://www.yapi.com.tr/haberler/dev-araziye-iliskin-imar-planina-iptal-davasi_162304.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!