Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Doğaltaş Sektörü Güçbirliği Kararı Aldı

TÜMMER ile doğaltaş ihracatının yarıdan fazlasını kayıt altına alan EMİB, sektöründeki sorunların çözümü için güçbirliği yapacak.

yapi.com.tr/AA
Doğaltaş Sektörü Güçbirliği Kararı Aldı

Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makineleri Üreticileri Birliği (TÜMMER) ile Türkiye'de doğaltaş ihracatının yarıdan fazlasını kayıt altına alan Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) doğaltaş sektöründeki sorunların çözümü için güçbirliği kararı aldı. 

EMİB'den yapılan yazılı açıklamada, EMİB Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Osman Erdinç'in TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı Raif Türk'ü ziyaret ettiği belirtildi.  EMİB ve TÜMMER yönetim kurulu üyelerinden bazı isimlerinde hazır bulunduğu ziyarette, Türk doğaltaş sektörünün sorunlarının çözümü için güçbirliği kararı alındığı ifade edildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aslan Erdinç, Türk doğaltaş sektöründe maden izinlerinin 16 Haziran 2012 tarih ve 2012/15 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle Başbakanlık uhdesine alınması nedeniyle yeni üretim alanları açılmasında bir tıkanıklığın yaşandığını kaydetti. 

Madencilik sektörünün 2023 ihracat hedeflerinin gerçekleştirilmesi için yeni üretim alanlarının açılması gerektiğine işaret eden Erdinç, 'Genelgeden kaynaklanan bu olumsuzlukların ortadan kalkması için eski uygulamalara dönülmesinin sektörün üretim ve ihracat hedeflerinin gerçekleştirilmesi açısından önem arz etmektedir. TÜMMER ile bu sorunun çözümü için işbirliği yapma kararı aldık' ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogaltas-sektoru-gucbirligi-karari-aldi_116801.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!