Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğan Hasol, TFYD Onursal Üyesi Oldu

Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirilen Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği (TFYD) 18. Genel Kurul Toplantısı'nda Doğan Hasol'a Onur Ödülü verildi.

yapi.com.tr
Doğan Hasol, TFYD Onursal Üyesi Oldu

Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği (TFYD) 18. Genel Kurul Toplantısı, 20 Ocak’ta Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği Başkanı Bülent Ünal, toplantı öncesinde Doğan Hasol’un bugünden itibaren fuarcılık mesleğini bıraktığını ancak kendisinden Onur Üyesi olma sözünü aldıkları belirtti. Ünal, Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği adına Doğan Hasol’a Onur Ödülü’nü takdim etti.

Bir konuşma yapan Hasol, geçmişte neler yaptıklarından ve gelecekten neler beklediklerinden bahsetti. İş Bankası Yayınları’ndan “Aferin Desinler Diye-Doğan Hasol Kitabı” adlı bir kitabı yayınlandığını belirten Hasol; “Hayatım boyunca yaptığım her şeyi bana ‘aferin’ desinler diye yaptım” dedi.

Hasol, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bana bütün bu çalışmaları, çabaları neden gerçekleştirdiğimi sordular. Ben de ‘bir aferin desinler diye yaptım’ dedim. Sanırım aferin denilmesi hayatta çok işe yarıyor. Bu ödül de aferin’lerden bir tanesi ve beni gerçekten çok fazla mutlu ediyor. Ödülün anlamı ve önemi benim için çok büyük. Değerler sisteminin tamamen değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. Bugünün dünyasında her şeyden önce para geliyor, her şey para için yapılıyor. Anlayış bu; bu hale geldik. Biz sanayi devrinin çocuklarıydık, bugün bilişim ve finansman dönemi dünyaya hakim ve para en önemli, en üstün değer haline geldi. Para için her şey kullanılıyor, din dahi para için kullanılıyor. Vefa, Tarihi İstanbul Yarımadası'nda bir semtin adı olarak kaldı. Ancak sizin şu anda verecek olduğunuz ödül vefadır. Böyle insancı bir duyguyla karşım karşıya olmam beni gerçekten mutlu ediyor. Vefanın bir duygu olduğunu yeniden anımsatmış oldunuz diye düşünüyorum.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogan-hasol-tfyd-onursal-uyesi-oldu_116133.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!