Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Doğru Pompa ile Endüstride %50 Enerji Tasarrufu

Grundfos düzenlediği 'Endüstri Günleri' ile sektörün uzmanlarını ve öncü kuruluşlarını bir araya getirdi. 23-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Grundfos Endüstri Günleri’nde enerji tasarrufu sağlayan yeni endüstriyel ürünler ve çözümler, başta Türkiye ve Mısır olmak üzere pek çok farklı ülkeden gelen katılımcılarla paylaşıldı.

yapi.com.tr
Doğru Pompa ile Endüstride %50 Enerji Tasarrufu

Grundfos, düzenlediği 'Endüstri Günleri' ile sektörün uzmanlarını ve öncü kuruluşlarını bir araya getirdi. 23-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Grundfos Endüstri Günleri’nde enerji tasarrufu sağlayan yeni endüstriyel ürünler ve çözümler, başta Türkiye ve Mısır olmak üzere pek çok farklı ülkeden gelen katılımcılarla paylaşıldı.

Pompa sektörünün öncü kuruluşlarından Grundfos'un düzenlediği ve enerji tasarrufu imkanlarının masaya yatırıldığı Endüstri Günleri’nde katılımcılar, kurulan stantlarda Grundfos’un yeni endüstriyel ürünlerini ve çözümlerini görme fırsatı buldu. Konunun uzmanları tarafından verilen seminerlerle de en yeni enerji tasarrufu çözümleri tanıtıldı.

Türkiye’nin gelişen pazarlar içinde 'yıldız' ülkeler arasında bulunduğunu belirten Grundfos İş Geliştirme Koordinatörü Jakob Lochte, “Türkiye’de bulunduğumuz süre içinde tüm dünyaya daha yakınız. Sadece ürün olarak değil, kaliteli insan kaynağı ile tam bir güç olacağız” dedi. Lochte “Endüstride enerjinin yüzde 20’si pompalar tarafından kullanılıyor, doğru pompa yatırımı ile yüzde 50’ye varan bir enerji tasarrufu sağlanabilir. Petrol, elektrik gibi enerji kaynaklarının fiyatlarının hızla arttığı günümüzde daha fazla vakit kaybetmeden Grundfos gibi konusunda uzman, hem pompa hem de motor üreticisi olan tek bir şirketten alınacak hizmet ile hizmet optimizasyonu çok kolay olacaktır” diye sözlerine devam etti.

Nestle, 12 ayda yatırımının geri dönüşünü aldı

Grundfos pompaları, dünya genelinde su ve akışkan içeren tüm tesislerde kullanılıyor ve otomotiv, madencilik, denizcilik, ilaç, güç kaynakları, su arıtma, biyoyakıt, elektrik santralleri ve kimya alanlarında Grundfos pompa sistemleri büyük bir verimlilik sağlıyor. Carlsberg en önemli Grundfos kullanıcısı şirketler arasındayken, Nestle 12 ayda, Hansol Paper ise 19 ayda yatırımlarının geri dönüşünü alan firmalar olarak Grundfos ile enerji optimizasyonu sağlayan firmaların başında geliyor.

Türkiye'de üretim için plan yapılıyor

Pepsi, Nestle, Coca Cola gibi büyük üreticilerin katılımıyla gerçekleşen Grundfos Endüstri Günleri etkinliğini değerlendiren Grundfos Türkiye Pazarlama Müdürü Derya Çuha, “Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. EUP enerji verimliliği uygulamalarını zorunlu hale getiren yasa çıktı. Bundan sonraki süreçte enerji verimli ürünlerin kullanımı daha da artacak ve Türkiye’de Grundfos yüksek verimli ürünleri ile pazarda daha güçlü hale gelecek. Hidrofor, derinkuyu pompaları ve yangın pompalarının montajını Türkiye’de yapan Grundfos, önümüzdeki dönem için yatay pompaları ve çift emişli pompaları Türkiye’de üretmek için planlamalarını yapmaktadır. 2011’de yüzde 53 büyüme beklenen Grundfos’ta, 2012 yılı sonunda personel sayısı yüzde 26 artışla 76 kişiye ulaşacak” dedi.  Çuha,  Grundfos’un sanayi tesislerine, enerji optimizasyonu konusunda verdiği eğitimlerin ise Türkiye’de 2300 kişiye ulaştığını belirtti.

Konuyla ilgili olarak Grundfos Türkiye Genel Müdürü Mike Otten şu açıklamayı yaptı: “Grundfos olarak yeni ürün ve teknolojilere sürekli yatırım yapıyoruz ve sektörün önde gelenleriyle hayata geçirdiğimiz yenilikleri paylaşma imkanı veren Endüstri Günleri’ni düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Gerek çalışanları gerekse faaliyet ve ürünleriyle yeşil bir şirket olan Grundfos olarak, sektörün enerji tasarrufu imkanı sağlayan çözümlerle ilgili doğru ve etkin bilgilendirilmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

ETİKETLER: firma enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/dogru-pompa-ile-endustride-50-enerji-tasarrufu_89886.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!