Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dört Kıtadan Genç Sanatçılar

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MÜGSF) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen öğrenci ‘Trienal’i 7 Haziran’da Acıbadem Fakülte Kampüsü’nde yapılacak etkinlikle başlıyor. Resim, heykel, grafik, fotoğraf, seramik-cam, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, tekstil, sinema gibi sanatın her dalından geleceğin sanatçılarını bir araya

Radikal Gazetesi
Dört Kıtadan Genç Sanatçılar

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MÜGSF) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen öğrenci ‘Trienal’i 7 Haziran’da Acıbadem Fakülte Kampüsü’nde yapılacak etkinlikle başlıyor. Resim, heykel, grafik, fotoğraf, seramik-cam, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, tekstil, sinema gibi sanatın her dalından geleceğin sanatçılarını bir araya toplamak amacıyla düzenlenen bu sanat buluşması, 9 Haziran’a kadar devam edecek.

Daha önce 1997, 2000, 2003 ve 2006 yıllarında düzenlenen ‘Uluslararası Öğrenci Trienali’, bu yıl kapsamını daha da genişletti. MÜGSF 5. Uluslararası Öğrenci Trienali’nin beşincisinde 2010 Avrupa Kültür Başkenti çerçevesinde, Türkiye’de yer alan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakülteleri’nin yanı sıra dünyanın dört kıtasından katılan 44 ülke, 93 kurumdan 500’ü aşkın öğrenciyi ağırlayacak.

Bir de sempozyum

Etkinliklerde ayrıca 8-9 Haziran tarihlerinde fakültenin acıbaden kampüsünde dünyanın önde gelen sanat ve tasarım kurumlarından önemli bilim ve sanat insanlarının katılacağı ‘Batının Doğusu, Doğunun Batısı: Sanat ve Tasarımda Yeni Yaklaşımlar’ başlıklı bir de sempozyum düzenlenecek. Uluslararası  öğrencilerin yapıtları olan kısa sanat filmleriyse yine 8-9 Haziran tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gösterilecek. İstanbul 2010 Diploma Projeleri ise Eylül-Ekim arasında Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Kültür Merkezinde açılacak.

 

ETİKETLER: İstanbul 2010
http://www.yapi.com.tr/haberler/dort-kitadan-genc-sanatcilar_79675.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!