Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DTM, PAGDER’i ‘İşbirliği Kurumu’ Olarak Onayladı

Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Plastik Sanayicileri Derneği’nin (PAGDER) plastik sektörü firmalarının devlet destekleri ve teşviklerinden yararlanmalarını sağlamak üzere, 'İşbirliği Kurumu' sıfatıyla aracılık etmesini onayladı.

yapi.com.tr
DTM, PAGDER’i ‘İşbirliği Kurumu’ Olarak Onayladı

Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Plastik Sanayicileri Derneği’nin (PAGDER) plastik sektörü firmalarının devlet destekleri ve teşviklerinden yararlanmalarını sağlamak üzere, 'İşbirliği Kurumu' sıfatıyla aracılık etmesini onayladı. İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) tarafından yürütülen ve 'uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesinin desteklenmesi'ni hedefleyen proje bazlı destekler, PAGDER tarafından yürütülen çalışmalar arasında yer alıyordu. DTM’nin projeyi onaylamasının ardından, vakit kaybetmeden harekete geçen PAGDER, 'İşbirliği Kurumu' sıfatıyla sektör firmaları ile çalışmalarına başladı.

Söz konusu desteklerle ilgili olarak ilk etapta, eğitim ve ihtiyaç analizleri yapılacak. Plastik sektöründe 10 firmaya, yüzde 75’i 400 bin doları bulan eğitim ve danışmanlık programları, yüzde 75’i 150 bin doları bulan 5 yurt dışı pazarlama programı, yüzde 75’i 100 bin doları bulan 10 yurt içi alım heyeti programları ve son olarak yüzde 70’i 50 bin doları bulan ve bu aşamaları geçen her bir şirkete bireysel danışmanlık desteği verilmesi öngörülüyor.

PAGDER tarafından başlatılan çalışmalara; Aksoy Plastik, Altan Plastik, Beno Plastik, Emas Elektroteknik Makine, Eurotec Mühendislik Plastikleri, Savaş Plastik, Termopol Plastik, Tisan Mühendislik Plastikleri, Vatan Plastik ve Sem Plastik firmaları katılacak. Eğitim ve danışmanlık hizmetinin ardından, firmaların proje kapsamındaki desteklerden yararlanmaları sağlanacak. Plastik sektörü firmalarının ihracatlarını artırmak amacıyla hayata geçirilen projeler, ülke ekonomisine katkı sağlamak açısından da önem taşıyor.

PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci, proje kapsamında ikinci çalışma grubu için çalışmalara başladıklarını da belirterek, sektör firmalarına çağrıda bulundu. Türkiye ekonomisinin itici gücü plastik sektörü firmalarının ihracatlarını artırmak için önemli bir fırsat niteliğinde olan bu desteklerden yararlanmak için tek yapmaları gereken PAGDER’e başvurarak ikinci çalışma grubundaki yerlerini almak.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/dtm-pagderi-isbirligi-kurumu-olarak-onayladi_88436.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!