Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Duble Yollar İçin 100 Trilyonluk Kaynak Bulundu

Hükümetin önemli vaatleri arasında bulunan duble yollar için kaynak bulundu. Yatırımları Hızlandırma Ödeneği, Yedek Ödenek ve Karayolları Genel

Zamanb>Hükümetin önemli vaatleri arasında bulunan duble yollar için kaynak bulundu. Yatırımları Hızlandırma Ödeneği, Yedek Ödenek ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ödeneklerinden yaklaşık 100 trilyon liralık bölümün duble yol projelerine aktarıldığı öğrenildi.

Duble yol projelerinin 600 kilometrelik kısmı 2003 Yatırım Programı’nda yer alıyor. Bunun dışında kalan yaklaşık 650 kilometrelik kısmının ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol bakım ödeneğinden yapılmaya başlandığı, bu bölüme il özel idarelerinin makine parkı ve işçi desteği verdiği belirtilirken, bu yolların toprak kısımlarının bitirildiği belirtiliyor. Yaklaşık 100 trilyon lira duble yollar için ayrılırken, 650 kilometrelik duble yolun yatırım programına alınmasına ilişkin Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı da çıktı. Yatırım programında yaklaşık 1.800 kilometrelik bölünmüş yol projesi bulunurken, bunların 1.250 kilometresinin bu yıl içinde tamamlanması öngörülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duble-yollar-icin-100-trilyonluk-kaynak-bulundu_5152.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!