Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Duble Yolda Yeni Güzergahlar İhale Ediliyor

Hükümet’in 15 bin kilometrelik duble yol, bir başka deyişle “bölünmüş yol” projeleri kapsamında yapımı öngörülen yeni güzergahlar, bölümler halinde ih

Ticaret Gazetesi/23.09.2003
Duble Yolda Yeni Güzergahlar İhale Ediliyor

ükümet’in 15 bin kilometrelik duble yol, bir başka deyişle “bölünmüş yol” projeleri kapsamında yapımı öngörülen yeni güzergahlar, bölümler halinde ihale edilmeye başlandı. Karayolları Genel Müdürlüğü Dikili-Edremit, Manisa-Akhisar, Aydın-Muğla, Salihli-Alaşehir-Buldan, Selçuk-Kuşadası-Söke duble yolları projelerini tamamlayarak yakında ihale edilecek.

Trafik kazalarının gündemden düşmediği ülkede yapımı giderek zorunlu hale gelen bölünmüş yol projelerini öncelikli olarak programına alan Karayolları Genel Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde 5 ayrı duble yol kesimi ile ilgili proje çalışmalarını tamamladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün programında yeralan Dikili-Edremit, Manisa-Akhisar, Aydın-Muğla, Salihli-Alaşehir-Buldan ile Selçuk-Kuşadası-Köse kesimleri önümüzdeki günlerde ihale açılacak.

GÜZERGAHLAR

Yeni bölünmüş projeleri arasında yeralan 47 kilometre uzunluğundaki Dikili-Edremit için 11.7 trilyon lira, 23 kilometre uzunluğnudaki Manisa-Akhisar kesimi için 5.7 trilyon, 50 kilometre uzunluğundaki Aydın-Muğla, 12.5 trilyon, 22 kilometre uzunluğundaki Salihli-Alaşehir-Buldan kesimi 5.5 trilyon ve 30 kilometre uzunluğundaki Selçuk-Kuşadası-Söke otoyolu da 11.7 trilyon lira keşif bedel üzerinden ihaleye çıkarılacak.

1,250 KM YOL HİZMETE ALINACAK

Bu yıl sonuna kadar 1,250 kilometre duble yolu ulaşıma açmayı planlayan Karayolları Genel Müdürlüğü, önümüzdeki yıllarda da toplam 41 ayrı bölgede duble yol yapımını gerçekleştirecek.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 15 bin kilometre duble yol yapımını planladığı güzergahlar arasında, Manisa-Turgutlu, Antalya-Kemer, Bozöyük-Bilecik-Sakarya, İskenderun-Hatay, Hatay Çevreyolu-Samandağ, Gaziantep-K.Maraş, Şanlıurfa-Akçakale,Şanlıurfa-Siverek,Şanlıurfa-Viranşehir,Elazığ-Bingö l-Diyarbakır çıkışı, Mardin-Kızıltepe, Diyarbakır-Batman,Samsun-Ordu-Trabzon-Hopa, Samsun-Sinop, Aydın-Muğla-Fethiye, Kütahya-Tavşanlı ve Afyon-Kütahya-Eskişehir yolu gibi önemli güzergahlar da bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duble-yolda-yeni-guzergahlar-ihale-ediliyor_5873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!