Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Dumankaya Engelsiz Ulaşım...

Dumankaya Engelsiz Yaşam İçin Kolları Sıvadı

Dumankaya İnşaat, European Design For All’un Türkiye Temsilciliğini de yürüten AYDER ile yaptığı işbirliği çerçevesinde engelliler başta olmak üzere tüm fiziksel dezavantajlı gruplar, özel ihtiyaç sahibi müşterileri ve yaşlılara yönelik uluslar arası standartlarda hem evrensel hem yerel dokuyu taşıyan bütünlüklü çözümlere projelerinde yer verecek.

yapi.com.tr
Dumankaya Engelsiz Yaşam İçin Kolları Sıvadı

Dumankaya İnşaat, European Design For All’un Türkiye temsilciliğini de yürüten AYDER ile yaptığı işbirliği çerçevesinde engelliler başta olmak üzere tüm fiziksel dezavantajlı gruplar, özel ihtiyaç sahibi müşterileri ve yaşlılara yönelik uluslar arası standartlarda hem evrensel hem yerel dokuyu taşıyan bütünlüklü çözümlere projelerinde yer verecek.

Dumankaya Plaza’da gerçekleştirilen imza töreninde 'Dumankaya ile Engelsiz Yaşam' konsepti ile ilgili görüşlerini belirten Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya; “Her türlü yaşam fırsatından ve ortamından eşit ve tam olarak yararlanabilmek herkesin hakkıdır. AYDER ile yaptığımız bu işbirliği ile farklılıklara saygı göstermek ve özel ihtiyaç sahibi bireylere uluslar arası standartlara uygun, yenilikçi çözümler üretmeyi Dumankaya’nın öncelikleri arasına alıyoruz” dedi.

Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya ise; “Tekerlekli sandalye, baston, koltuk değneği, walker vb. yardımcı araç kullandığı veya yaşlandığı için hareket kısıtlığı olan müşterilerimizin hiçbir engele takılmadan aktif yaşamlarını sürdürebilecekleri bir konsepti AYDER ile birlikte projelerimize taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra geliştirdiğimiz tüm projelerde engelsiz yaşam için gerekli olan çözümleri projelerimize dahil ederek engelli müşterilerimizin yaşam kalitesine olumlu katkılar sağlamak istiyoruz” dedi.

“Dumankaya ile Engelsiz Yaşam” konseptinin önemine değinen AYDER Başkanı Ercan Tutal ise Dumankaya ile yapılan işbirliğiyle Türkiye’de göz ardı edilen bir sorunun çözümüne yönelik önemli bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Tutal,  “ Bugün Türkiye’de 10 milyona yaklaşan engelli vatandaşımız bulunuyor ve maalesef ülkemiz gelişmiş ülkelerin aksine bu vatandaşlarımızın yaşam kalitesini önemseyen uygulamalar konusunda çok geride. Dumankaya’ya bu konuyu önemsedikleri ve geliştirecekleri projelerde engellileri önemseyen girişimlerde bulunarak bu işin bir tarafından tuttukları için teşekkür etmek istiyorum ve Dumankaya’nın bu konuda gösterdiği hassasiyetin ve vizyoner yaklaşımın örnek teşkil edeceğini düşünüyorum.” dedi.

Dumankaya, AYDER ile yaptığı işbirliği kapsamında Dumankaya projelerinden konut satın alan engelli müşterilerinin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik daire içi çözümlerini ücretsiz olarak sağlarken satın almalarda indirim avantajları da sunuyor. Bunun yanısıra Dumankaya, yeni projelerdeki ortak sosyal donatı alanlarını da engelliler ve özel ihtiyaç sahibi bireylerin gereksinimlerini de göz önüne alarak geliştirecek. Ayrıca AYDER, Dumankaya’nın tahsis edeceği özel donanımlı bir minibüs ile engellilere yönelik faaliyetlerinde standartlara uygun taşımacılık hizmeti de verebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dumankaya-engelsiz-yasam-icin-kollari-sivadi_79244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!