Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı Yola Çıktı

Dumankaya İnşaat, Dumankaya ile Engelsiz Yaşam konsepti için geliştirilen Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı’nı hizmete aldı. Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ile birlikte geliştirilen ve AYDER’in kullanımına tahsis edilen Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı, engellilere yönelik faaliyetlerde standartlara uygun taşımacılık hizmeti verecek.

yapi.com.tr
Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı Yola Çıktı

STRONG>Dumankaya İnşaat, Dumankaya ile Engelsiz Yaşam konsepti için geliştirilen Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı’nı hizmete aldı. Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ile birlikte geliştirilen ve AYDER’in kullanımına tahsis edilen Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı, engellilere yönelik faaliyetlerde standartlara uygun taşımacılık hizmeti verecek.

Aracın teslim töreninde konuşan Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, “Her türlü yaşam fırsatından ve ortamından eşit ve tam olarak yararlanabilmek herkesin hakkıdır. Bu felsefeden hareket ile farklılıklara saygı gösteren ve özel ihtiyaç sahibi bireylere uluslar arası standartlara uygun, yenilikçi çözümler üretebilmek için Mayıs 2010’dan bu yana AYDER ile çalışmalar yürütüyoruz. Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı’da bu çalışmalarımızın sonucunda hayata geçirdiğimiz ve AYDER’in aktivitelerine tahsis ettiğimiz bir araç. AYDER’e tahsis edilen Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı AYDER’in çalışmalarının yanı sıra Dumankaya müşterilerinin de ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak da kullanılacaktır” dedi.

Sözlerini sürdüren Uğur Dumankaya, “Tekerlekli sandalye, baston, koltuk değneği, walker vb. yardımcı araç kullandığı veya yaşlandığı için hareket kısıtlığı olan müşterilerimizin hiçbir engele takılmadan aktif yaşamlarını sürdürebilecekleri bir konsepti AYDER ile birlikte projelerimize taşıyoruz. AYDER ile yaptığımız işbirliğinden sonra geliştirdiğimiz tüm projelerde engelsiz yaşam için gerekli olan çözümleri projelerimize dahil ederek engelli müşterilerimizin yaşam kalitesine olumlu katkılar sağlamak istiyoruz” dedi.

'Dumankaya ile Engelsiz Yaşam' konseptinin ve 'Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı'nın önemine değinen AYDER Başkanı Ercan Tutal ise “Dumankaya Engelsiz Ulaşım aracı ile ihtiyaç sahibi olan insanlara önemli bir hizmet sunmuş olacağız. Bu araç özellikle Düşler Akademisi kapsamındaki transfer ihtiyaçlarımıza çok önemli bir çözüm oldu. İlk iş olarak yaz dönemi boyunca Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı ile Düşler Akademisi’nin engelli öğrencilerinin İzmir’deki Alternatif Kamp’a transferlerini gerçekleştireceğiz. Dumankaya ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde Türkiye’de göz ardı edilen bir sorunun çözümüne yönelik önemli bir başlangıç yaptık. Dumankaya’nın ülkemizin bu önemli sorununa gösterdiği hassasiyetten ve Dumankaya Engelsiz Ulaşım Aracı’nı bize tahsis etmelerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Dumankaya, AYDER ile yaptığı işbirliği kapsamında Dumankaya projelerinden konut satın alan engelli müşterilerinin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik daire içi çözümlerini ücretsiz olarak sağlarken satın almalarda indirim avantajları da sunuyor. Bunun yanı sıra Dumankaya, yeni projelerdeki ortak sosyal donatı alanlarını da engelliler ve özel ihtiyaç sahibi bireylerin gereksinimlerini de göz önüne alarak geliştirecek.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dumankaya-engelsiz-ulasim-araci-yola-cikti_81727.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!