Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünya Ticaret Merkezinin Yerini Alması Beklenen Projelerin Listesi Hazırlandı

Dünya Ticaret Merkezi'nin 65 dönümlük arazisi üzerinde yeniden yapılanma planlarını hazırlayacak birleşik New York City ve eyalet komitesi, üstlenebil

YapiWorld
Dünya Ticaret Merkezinin Yerini Alması Beklenen Projelerin Listesi Hazırlandı

ünya Ticaret Merkezi'nin 65 dönümlük arazisi üzerinde yeniden yapılanma planlarını hazırlayacak birleşik New York City ve eyalet komitesi, üstlenebileceği çoğu milyar dolar maliyetli projelerle ilgili teklif listesini açıkladı. Projeler içinde ağırlıklı olarak bölgenin ulaşım sorunun çözülmesi öne çıkarken, DTM'nin yerini almak üzere çeşitli müze teklifleri de yer alıyor...

11.04.2002 -NEW YORK (Reuters)- Aşağı Manhattan Geliştirme Komitesinin (LMDC) hazırladığı ve Salı günü (09.04) açıkladığı liste, geçmişte düşünülmüş ama hayata geçirilememiş, aralarında aşağı Manhattan'ı Long Island demiryolu tüneli ile Brooklyne bağlayacak bazı iddialı ulaştırma projelerini de içeriyor

LMDC, çok ağır çalıştığı için eleştirilirken, yaz ayları öncesinde toplu taşım bulmacasını çözmek için hazırladığı planları açıklmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda, 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybeden 3000 kişinin anısına inşa edilecek anıt için uluslararası bir yarışma projesi açılması ve DTM'nin temel duvarlarını oluşturan ve "küvet" olarak adlandırılan hasar görmüş bölümün ne olacağına da karar verilecek

Hazırlanan teklif listesinde, Özgürlük Parkı (Freedom Park) adı verilecek anıtı ziyaret etmek isteyen New York'lulara ve turistlere hizmet verecek çok geniş kapsamlı proejeler ve alternatifler yeralıyor.

Komite yönetimi, Aşağı Manhattan bölgesini Dünyanın finans merkezi olarak korumaya özen gösterirken, aynı zamanda DTM arazisine apartmanlar ve ofis binaları inşa etmeyi de tartıyor.


Özgürlüğe, hoşgörüye ve Dünya Ticaret Merkezi'nin simgelediği değerlere -serbest ticaret vb.- adanmış bir müze ve New York City Operası ve Guggenheim Müzesi de teklifler arasında bulunuyor.

LMDC'nin yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz beş yıl içinde bölgenin büyük bir ulaşım sorunuyla karşı karşıya kaldığının altını çiziyorlar. Bu yüzden, DTM'nin açılması ile kapanan veya daralan caddelerin genişletilmesi yanında yeraltında bir otobüs ve ağır vasıta durağı oluşturulması da komitenin gündeminde.

LMDC başkanı John Whitehead'in belirttiğine göre, tüm seçenekler biraraya getirilmeye çalışılıyor ve en iyi seçeneklerin hayata geçirilmesi için bu işe ayrılmış ödeneğin nasıl arttırılabileceği üzerinde duruluyor.

Komitenin bu yıl ne kadar para harcayacağı henüz kesinlik kazanmazken, Başkan Bush'un New York City'nin yeniden yapılanması için 21 milyar dolarlık bir söz verdiğinin altı çiziliyor.

LMDC tarafından hazırlanan listede, projelerin maliyetleri yer almıyor. Yaz öncesinde bu eksikliğin giderilmesi, komitenin en önemli işi haline gelmiş.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-ticaret-merkezinin-yerini-almasi-beklenen-projelerin-listesi-hazirlandi_617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!