Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İkiz Kuleler'in yerine anıt dikilecek

11 Eylül saldırıları sonucu yıkılan New York'taki Dünya Ticaret Merkezi İkiz Kuleleri'nin yerine ticari ve turistik amaçlı herhangi bir bina yapılmaya

Hürriyet/01/07/20021 Eylül saldırıları sonucu yıkılan New York'taki Dünya Ticaret Merkezi İkiz Kuleleri'nin yerine ticari ve turistik amaçlı herhangi bir bina yapılmayacağı ve alanın anıt haline dönüştürüleceği bildirildi.

New York valisi George Pataki, saldırıda ölenlerin yakınlarından oluşan 400 kişilik bir grup önünde yaptığı konuşmasında, ''Kulelerin bulundukları yer kutsaldır. Buraya bir daha inşaat yapmayacağız'' diye konuştu.

Valinin verdiği sözden çok memnun olduğunu ifade eden, grupta yer alan Joseph Maurer, ''Buraya inşaat yapmayı bir daha düşünmemelerini istiyorum. Burası bana göre de kutsal bir alandır'' diye konuştu. Maurer saldırıda kızını kaybetmişti.

Aynı toplantıya katılan New York'un eski belediye başkanı Rudolph Giuliani de, ''Buraya o kadar güzel bir anıt yapalım ki, bundan 100-150 yıl sonra bile insanlar onu görmeye gelsinler'' dedi.

Saldırıda ölenlerin yakınları, yapılacak anıtın 6.5 hektar alanın tamamını kaplamasını istiyorlar. Törene katılmayan New York belediye başkanı Michael Bloomberg ise ''daha küçük çaplı bir anıttan yana olduğunu'' açıklamıştı.

Anıtta, saldırıyla ilgili anıların yer alacağı bir müze, ziyaretçi merkezi, çocuklar için oyun alanı, kurbanların yakınlarına ayrılacak özel bir alan ile hiç sönmeyecek bir meşale bulunacağı bildiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ikiz-kulelerin-yerine-anit-dikilecek_881.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!