Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Dünyanın Davos’u İnegöl Olsun"

Türkiye’nin en büyük kapalı alana sahip Mobilya AVM’si unvanına sahip, 225 bin metrekare kapalı alanda 200 yerli mobilya üreticisini tek bir çatı altında müşterileriyle buluştuğu Mobiliyum AVM’nin birinci istişare toplantısı Uludağ’da gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
"Dünyanın Davos’u İnegöl Olsun"

Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı T. Timur Han, "Dünya mobilya formunun değerlendirmesini yapalım, dünyanın Davos’u da İnegöl olsun” dedi. İHA'nın haberine göre, Uludağ Grand Yazıcı Otel’de düzenlenen ve iki gün süren toplantıda, Mobiliyum’un geleceği ile alakalı önemli kararların altına imza atıldı. Alınan kararlar arasında Mobiliyum’un cirosunu artırmak amacıyla MOBFEST Perakende ile alakalı önemli kampanyalar düzenlenecek. Öte yandan, 2017 yılı reklam bütçesi 1 milyondan, 3 milyon liraya yükseltildi. İki gün süren toplantıya, Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı T. Timur Han ve yönetim kurulu üyeleri ile İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) ve MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, Mobiliyum AVM’de showromları bulunan firma yetkilileri katıldı.

Türk Eximbank kredileri anlatıldı
Cumartesi günü saat 10.00’da başlayan ilk oturumda mobilyacılara Türk Eximbank kredileri ile alakalı bilgiler verildi. Türkiye Ekonomi Bankası Dış Ticaret Uzmanı Berk Arbil, AR-GE, eğitim, fuar katılım, markalaşma, pazar araştırması ve tanıtım alanlarında devlet desteği uygulamalarıyla, ürün ihracatının kolaylaştırılmasının hedeflendiğini, desteklerin sonucunda ise firmaların ticaret hacminin genişleyerek ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını tahmin ettiğini ifade etti. TEB İnegöl Şube Müdürü Murat Sulukan da, kredi garanti fonu ile alakalı bilgiler verdi.

Mali disiplinle borçları bitirdik
Aynı günün ikinci oturumunda konuşan Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı T. Timur Han, “Hayallerle yola çıkan tüm kurucu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 49 ana dükkan olmak üzere toplam A etap 95 dükkandan oluşmaktadır. Ekim ayında B etap 84 dükkandan oluşacak. A ve B etaplarda toplam 179 dükkana sahip olacağız. Yönetim olarak 2 Temmuz’daki genel kurulda göreve geldik. Sorumluluğu içimizde hissederek elimizden geleni yaparak gece gündüz çalıştık. Bazı sıkıntılar vardı, kredi borcumuz vardı. Hesapları yaptık ve mali disiplinle sorunu çözdük. TEB’den 7 yıl vade ile 20 milyon lira kredi kullanıldı. 34 milyon TL geri dönüşü oldu. İnsanlar bize güvendiler. Toplanan para ile kredi borcunu erken kapattık. Uzun uğraşlar sonucunda 26 milyonluk borcumuzu kapattık. Mobiliyum’un bir yıllık genel gideri 317 bin lira. Tasarrufla genel gideri 190 bin liraya kadar çektik. Aidatlar 187 bin lira. Aidat sorunları da yaşıyoruz. Tüm iştirakçilerimizin bize destek vermelerini istiyoruz. SSK’ya 480 bin lira borç vardı, yapılandırma yaptık. Vergi Dairesine 480 bin lira borç vardı, yapılandırdık. Belediyeye olan 360 bin lira borcu da yapılandırdık. Bugün itibariyle bir kuruş borcumuz yok. 12 ay içinde tüm bankalardan arındırılmış olacağız. Bankaya bulaşmadan B etabını bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-davosu-inegol-olsun_153352.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!