Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyanın En Büyük Ytong Tesisi Bilecik'te Açıldı

İstanbul, Tekirdağ, Antalya ve Gaziantep’teki 4 fabrikasıyla inşaat sektörüne hizmet veren Türk Ytong’un beşinci üretim tesisini olan Bilecik Ytong 11 Ekim 2008 Cumartesi günü düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine Ytong’un İstanbul, Antalya, Tekirdağ ve Gaziantep fabrikalarından gelen

yapi.com.tr
1 Dünyanın En Büyük Ytong Tesisi Bilecik'te Açıldı

İstanbul, Tekirdağ, Antalya ve Gaziantep’teki 4 fabrikasıyla inşaat sektörüne hizmet veren Türk Ytong’un beşinci üretim tesisini olan Bilecik Ytong 11 Ekim 2008 Cumartesi günü düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine Ytong’un İstanbul, Antalya, Tekirdağ ve Gaziantep fabrikalarından gelen yönetici ve çalışanlar da katıldılar.  Temeli 9 Mayıs 2007’de atılan ve 100 bin m²lik bir alanda kurulan Bilecik Ytong fabrikası, dünyanın en büyük Ytong üretim tesisi olma özelliğini taşıyor. 30 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Bilecik Ytong fabrikasının tam kapasiteyle çalışmaya başlaması Türk Ytong’u  dünya Ytong üretimi sıralamasında dördüncülükten ikinciliğe yükseltecek.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Demiren, tesisin 16 ay gibi kısa bir sürede örnek bir maliyetle üretime geçtiğini belirterek birinci kademesi yaklaşık 30 milyon dolara mal olan fabrikada yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlanacağını ifade etti. Ytong’un 17 ülkede 45 fabrikada üretildiğini hatırlatan Demiren, Bilecik Ytong’un dünyanın en büyük ve en modern Ytong üretim tesisi olduğunu sözlerine ekledi. Bülent Demiren’in ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan Bilecik Valisi Musa Çolak ise Bilecik’in son çeyrek yüzyılda hızlı bir sanayileşme sürecine girdiğini belirterek bu tür  yatırımların hızla artmasını beklediklerini belirtti.

1965’ten Bugüne

İlk fabrikasını 1965 yılında İstanbul Pendik’te kuran Türk Ytong, bu tesisin ardından sırasıyla 1997 yılında Tekirağ / Saray, 1998 yılında ise Antalya ve Gaziantep fabrikalarını hizmete açmıştı. Başlangıçta 130 bin m³’lük üretim kapasitesiyle çalışacak olan Bilecik Ytong’un kapasitesi kısa sürede artırılarak yıllık 400 bin m³’e çıkarılacak. Nihai kapasiteye ulaşılmasıyla birlikte günde 60 kamyon sevkıyat yapılması beklenen Bilecik Ytong’da üretilen ürünlerle yılda yaklaşık 20 bin konut üretilebilecek. Mevcut fabrikalarıyla yılda 1 milyon 500 bin m³ üretim kapasitesine ulaşmış bulunan Türk Ytong, Bilecik fabrikası ile birlikte yıllık toplam üretim kapasitesini 2 milyon m³ düzeyine taşıyarak dünya Ytong üretimi sıralamasında ikinci sıraya yerleşecek.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-en-buyuk-ytong-tesisi-bilecikte-acildi_64123.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 2016 Yılında çatlamayanı da üreteceğiz YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!