Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Duyarsız Yönetici İzlenecek

Duyarsız Yönetici İzlenecek

Cumhuriyet Gazetesib>Gökova Körfezi'nin Bodrum ve Milas kıyılarında yapılmak istenen turistik tesis tahsislerine karşı oluşturulan ''Mavi Yol Girişimi'', çevreye duyarsız, olumsuz çalışmalar sergileyen politikacı, bürokrat ve yerel yöneticileri izlemeye alıyor. Girişimin oluşturduğu 'Çevre Ödülü Çalışma Grubu', ''Başarısızlık Ödülü'' verecek.

Gökova'daki bazı koyların Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yatırımcılara açılması üzerine Bodrumlu sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Mavi Yol Girişimi, protesto eylemlerini sürdürüyor.

Tahsislerin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle 22 Şubat 2006 tarihinde Muğla İdare Mahkemesi'nde dava açtıklarını anımsatan Bodrumlu Gönüllüler Derneği Yönetim Kurulu'ndan Filiz Dizdar, ''Kurduğumuz ve yarımadada önüne geçilmez bir hızla devam eden yapılaşmayı sorgulayacak olan Çevre Ödülü Çalışma Grubumuz, izlemeye alınanlardan çevre adına olumsuzluk sergileyenlere 'Başarısızlık Ödülü' verecek'' dedi.

Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Arif Yılmaz da yarımada koylarındaki yapılaşma oranının yüzde 90'ı bulduğunu belirterek, kalan yüzde 10'luk bölümde deniz turizmi yapılmaya çalışıldığını söyledi. Konuyla ilgili bir envanter çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Yılmaz, ''Bodrum Yarımadası'nda korunan koy sayısı 15, kapasite 113 yat; risk altındaki koy sayısı 21, kapasite 293 yat; kaybedilen koy 14, yat kapasitesi 356; toplam koy sayısı 50, kapasite ise 762 yat. Korunabilen koylar ise Çatalada, Karada, Orak Adası, Torba gibi koylarımızdır'' dedi.

Yarımada genelindeki plansız yapılaşma ve ortaya çıkardığı olumsuzlukları gösterecek tanıtım spotları hazırlayıp TV kanallarında yayımlanmasını da sağlayacak olan Çevre Ödülü Çalışma Grubu'nda, Bülent Arınlı, Güler Bener, Lon Briet, Alp Çağpar, Nihat Çavdar, Ali Dizdar, Filiz Dizdar, Nadi Güler, Cüneyt Karaloğlu, Hayati Şener, İnci Yörükoğlu ve Arif Yılmaz bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duyarsiz-yonetici-izlenecek_44095.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!