Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Düzce'de Hedef Turizmin Altyapısını İyileştirmek

Düzce Valisi Vasip Şahin, Düzce'nin, Ankara ve İstanbul'a yakınlığından dolayı turizm potansiyeli yüksek bir il olduğunu söyledi. Hem Ankara'dan hem de İstanbul'dan her yıl yüzbinlerce kişinin yaz talili haricinde, dinlenmek amacıyla Düzce'yi tercih ettiğini belirten Şahin, gerekli altyapıyı hazırlamak için birtakım proje çalışmaları

yapi.com.tr / AA
Düzce'de Hedef Turizmin Altyapısını İyileştirmek

Düzce Valisi Vasip Şahin, Düzce'nin, Ankara ve İstanbul'a yakınlığından dolayı turizm potansiyeli yüksek bir il olduğunu söyledi. Hem Ankara'dan hem de İstanbul'dan her yıl yüzbinlerce kişinin yaz talili haricinde, dinlenmek amacıyla Düzce'yi tercih ettiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

''Bu durumun farkında olarak altyapıyı hazırlamaya çalışıyoruz. Birinci hedefimiz bu. Yani siz ne kadar insanı davet ederseniz edin, bunun altyapısını hazırlamazsanız insanlar belki bir defa gelir sonra kafalarında hep yanlış bir kanaat, yanlış bir izlenim olur ve tekrar gelmek istemeyebilirler.

Altyapıyı hazırlamak için birtakım proje çalışmaları başlattık. Bir proje demeti hazırlayarak Maliye ve Kültür ve Turizm Bakanlıklarına sunduk. Asıl hedefimiz Yığılca ve Yedigölller güzergahını iyileştirmek, ulaşılabilir bir halde insanların hizmetine sunmak. Onun dışında Samandere ve Abant'ın altyapısını hazırlamak, Güzeldere güzergahını tamamlamak. Diğer taraftan rafting merkezi olan Dokuz Değirmen güzergahını tamamlamak ve Akçakoca'da bir güzergahı iyileştirmek. İlk hedefimiz bunlar.''

Şahin, bu yıl Yedigöller güzergahının büyük bölümünü iyileştireceklerini ifade ederek, insanların araçlarıyla veya yürüyerek doğada gezmek istediklerini anlattı. Bu noktada yolu bulamama veya kaybolma gibi endişelerin ortaya çıktığına işaret eden Şahin, bu sorunu da yol üzerinde yerleştirecekleri levhalarla çözüm bulacaklarını kaydetti.

Bölgedeki turizm yatırımlarını teşvik etmek için projeler hazırladıklarını ve kapsamda önceliklerinin butik oteller olduğunu ifade eden Vali Şahin, Akçakoca'nın bu noktada öne çıktığını vurguladı.

Akçakoca'da iki turistik otelin bulunduğunu ve ilçede iki yeni otelin daha hizmete gireceğini belirten Şahin, ilçenin sadece turizmi değil aynı zamanda da bir kongre merkezi olmasını istediklerini sözlerine ekledi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/duzcede-hedef-turizmin-altyapisini-iyilestirmek_87024.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!