Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DYO Boyada Devrim Yaptı

Dünya çapında bir buluşa imza atarak NANO boya teknolojisini geliştiren DYO, nanoteknolojik boyalarını ve geliştirdiği boya teknolojisini dünyaya ihraç etmeye başladı.

yapi.com.tr/Filiz YAVUZ
DYO Boyada Devrim Yaptı

ünya çapında bir buluşa imza atarak NANO boya teknolojisini geliştiren DYO, nanoteknolojik boyalarını ve geliştirdiği boya teknolojisini dünyaya ihraç etmeye başladı.
DYO, Nano ürünlerinin ilk ihracatının ilk adımı olan; Dilovası’ndaki fabrikasında tırın fabrikadan ayrılışını canlı yayın ile Swissotel salonlarına taşındı.

Bugüne kadar dışardan teknoloji ithal eden Türkiye, böylece ilk kez ve dünyanın en gelişmiş ülkelerine teknoloji ihraç etmeye başlamış oldu. Avrupa Patent Ofisi’nin “Türk buluşu” olduğuna karar verdiği DYO, Nanoteknolojik ürünler ilk olarak Hollanda’ya ihrac edildi.

Swissotel’de gerçekleştirilen basın toplantısına, Hollanda’ya hareket edecek olan ilk tıra boya yükleme işlemini ve tırın fabrikadan ayrılışı canlı olarak aktarılırken, toplantıda konuşan Yaşar Holding CEO’su Hasan Denizkurdu, DYO’nun bu buluşunun boya sektöründe bir devrim olduğunu söyledi.

Denizkurdu, “akıllı boyalar” olarak da bilinen nanoteknolojik ürünlerin koruyucu ve dekoratif olma özelliklerinin yanısıra, fotokatalitik temizleme özelliği sayesinde ışıkla kendi kendini temizleyen ve ortam havasını temizlemeye katkıda bulunan özelliklerinden dolayı da bu ürünleri “susuz yıkanmak gibi” diye tanımladı.

“Türkiye çağı yakalayacaksa inovasyon ve nanoteknoloji ile yakalayacak” diyen Kurdoğlu, Hollanda’ya yapılan bu ilk ihracatın 3 milyon dolar değerinde olduğunu belirterek, nanoteknolojik ürünler hakkında görüşme yaptıkları firmalar arasında Avrupa ülkelerinden büyük boya firmalarının da bulunduğunu belirtti.


http://www.yapi.com.tr/haberler/dyo-boyada-devrim-yapti_53258.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!