Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Eczacıbaşı Rusya'da Seramik Sağlık Gereçleri de Üretecek

Rusya pazarına yönelik yatırımlarına yenisini ekleyen Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, Moskova’ya yaklaşık 100 km uzaklıktaki Serpukhov’da karo fabrikasının da bulunduğu bölgede, seramik sağlık gereçleri üretmek üzere kurduğu yeni fabrikayı devreye aldı.

yapi.com.tr
Eczacıbaşı Rusya'da Seramik Sağlık Gereçleri de Üretecek

21 milyon euroluk yatırımla inşa edilen fabrika, 13 Mayıs Salı günü düzenlenen törenle hizmete girdi. Böylece, Rusya’da 1, Fransa’da 2, Türkiye ve Almanya’da 6’şar fabrikası bulunan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun üretim tesislerinin sayısı 16’ya yükseldi. Fabrika aynı zamanda, Grubun yurtdışındaki ilk seramik sağlık gereci üretim tesisi olma niteliğini taşıyor.


Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene, Moskova Bölgesi Yatırım ve İnovasyon Bakanı Denis Petrovich Butsaev, Serpukhov Valisi Alexandr Vyacheslavovich Shestun ve Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin’in yanısıra Eczacıbaşı CEO’su Dr. Erdal Karamercan, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah ile Başkan Yardımcıları Ahmet Yamaner ve Zeki Şafak Ozan da katıldı.

"Üretimimizle de dünyanın farklı noktalarında Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyuyoruz"

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, törende yaptığı konuşmada, “Türkiye, Almanya ve Fransa’nın ardından, artık Rusya da önemli üretim merkezlerimizden biri haline geldi. Bugün, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu bünyesindeki 16 üretim tesisinden 10’u yurtdışında yer alıyor ve uluslararası pazarlar için üretim yapıyor. Yalnız satışlarımızla değil üretimimizle de, dünyanın farklı noktalarında Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Toplam 60 milyon euroluk yatırımla hayata geçirilen Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Serpukhov’daki üretim tesisi, 46 bini kapalı toplam 200 bin metrekare alana yayılıyor ve 315 kişiye istihdam sağlıyor. 2011 yılında açılan karo fabrikasının 3,2 milyon metrekare, yeni seramik sağlık gereçleri fabrikasının ise 250 bin adet üretim kapasitesi bulunuyor. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun VitrA markalı ürünlerine, Rusya’daki 1.000 satış noktasından ulaşılabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasi-rusyada-seramik-saglik-gerecleri-de-uretecek_120339.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!