Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eczacıbaşı Serpukohov'da Üretime Başladı

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Rusya’nın Serpukhov Bölgesi’nde faaliyet gösteren karo seramik fabrikası 7 Ekim günü gerçekleştirilen bir törenle hizmete girdi. 25 bin metrekarelik alanda hizmet veren fabrika, 37 milyon Avro’luk yatırımla gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
Eczacıbaşı Serpukohov'da Üretime Başladı

Foto (soldan sağa): Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Serpukhov Bölgesi Valisi Alexander Shestun, Moskova Bölgesi Milletvekili Anatolievich Fateev, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Büyükelçi Aydın Adnan Sezgin, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı (Karo) Ahmet Yamaner ve Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Hüsamettin Onanç

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Rusya’nın Serpukhov Bölgesi’nde faaliyet gösteren karo seramik fabrikası, 7 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen bir törenle hizmete girdi. 25 bin metrekarelik alanda hizmet veren fabrika, 37 milyon Avro’luk yatırımla gerçekleştirildi. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, Serpukhov Valisi Alexander Shestun’un yanı sıra, Rusya'da bulunan Türk müteahhitlik firmalarının üst düzey yöneticileri, mimarlar ve bayiler katıldı.

"Rusya'nın yaklaşık 100 milyar Euro'luk inşaat pazarından pay almak istiyoruz"

Fabrikanın açılışında konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, karo alanında dünyanın en zengin ürün yelpazelerinden birine sahip olan grubun, VitrA, Villeroy&Boch ve Engers Keramik markalarıyla Almanya’da lider üretici konumunda olduğunu ifade etti. Eczacıbaşı, karo seramik grubunun bu marka portföyü ile Avrupa ve Rusya’da lider olmayı, profesyoneller arasında tercih edilen ilk üç kuruluş arasına girmeyi hedeflediğini belirterek, “Bu hedefe ulaşmamızda, stratejik bir pazar olarak konumlandırdığımız Rusya’da yaptığımız yatırımların çok önemli olduğu kanısındayım. VitrA ve Villeroy&Boch markalarımızla Rusya’nın en çok tercih edilen porselen ve seramik kaplama grubu haline gelmesini ve ülkenin yaklaşık 100 milyar Euro büyüklüğündeki inşaat pazarından pay almayı amaçlıyoruz. Bu sebeple üretim yatırımlarımızın yanı sıra, Rusya’daki satış ağımızı da genişletiyoruz. Moskova, Kazan ve Serpukhov’un ardından Yekaterinburg’daki mağazamızı hizmete açtık” dedi.

Moskova Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Rusya’daki Türk yatırımlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek: “İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için, bu tür yatırımlara her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Vitra’nın Rusya pazarında sağlayacağı başarıyla, bu ilişkiler daha da büyüyerek devam edecektir” diye konuştu.

Serpukhov Valisi Alexander Shestun ise konuşmasında, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun bölgelerinde yaptığı yatırımlardan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Shestun, bu yatırımın, bölgesel kalkınmaya da önemli katkısı olduğunu vurguladı.

4 bin çeşit üretilecek

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun 3.2 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip fabrikasında, seramik ve porselen karoların yanı sıra, yüzme havuzları için karo ve aksesuvarları içeren yaklaşık 4 bin çeşit ürünün imalatı gerçekleştiriliyor. Profesyonel kullanıcılar ve tüketiciler için porselen karo üretimi yapan fabrika, 200 kişiye istihdam sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasi-serpukohovda-uretime-basladi_89331.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!