Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Edirne’nin Tarım Arazileri Tehlikede

Edirne’de tarım arazileri üzerinde yapılaşmayı artıracak çevre düzeni plan değişikliğine yapılan itirazlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından reddedildi.

yapi.com.tr
Edirne’nin Tarım Arazileri Tehlikede

Edirne ili 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planı değişikliği Edirne İl Genel Meclisi’nde ekim ayında kabul edildi. Meclis’te alınan kararın ardından askıda olan plana karşı Edirne Kent Konseyi, Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) Edirne İl Koordinasyon Kurulu (İKK), SOL Parti ve Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri itiraz dilekçesi verdi.

BirGün’den Yaren Çolak’ın haberine göre; tarım alanlarında plansız yapılaşmaya yol açacak olan değişikliğe yapılan itirazlar ise reddedildi.

TMMOB Edirne İKK adına itiraz eden Yılmaz Eren, tarımsal alanların yapılaşmasının önünün açıldığını dile getirerek, “Ne yazıkki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan yüzlerce itiraz kabul görmemiş, itirazlarımız reddedildi. Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu olmak üzere bu konudaki yasal mevzuat dikkate alınmadı.” dedi.

Plan revizyonunun hukuka aykırı olduğunu söyleyen Eren, Edirne ve Trakya topraklarının yağmalanmasına izin vermeyeceklerini belirterek mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/edirnenin-tarim-arazileri-tehlikede_183462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!