Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ege Üniversitesi'nde Ağaç Kesimine Tepki

Ege Üniversitesi'nde çevre düzenlemesi adı altında ağaçların sökülmesi ve tahrip edilmesi tepki topladı.

yapi.com.tr
Ege Üniversitesi'nde Ağaç Kesimine Tepki

Ege Üniversitesi rektörü Necdet Budak'ın yaptığı çevre düzenlemeleri gündemden düşmüyor. Geçen yıl zeytinlik alanını asfaltlayarak otopark alanına çevrilmesiyle tepki çeken Budak, bu yıl da çevre düzenlemesi adı altında Ege Üniversitesi metro alanındaki ağaçların sökülmesi ve tahrip edilmesiyle gündemde. Üniversitedeki ağaç sökümü ve budamaya öğretim üyeleri de tepki gösterdi.

"Daha önce de zeytinliği asfaltlamışlardı"
Evrensel'de yer alan habere göre; üniversite öğrencileri, rektörün göreve başlamasından itibaren yaptığı çevre düzenlemelerini aktardı. "Burada korkunç bir ekolojik tahribat yaşanıyor" değerlendirmesinde bulunarak, şunları söylediler: "Ziraat Fakültesi mezunu rektörümüz her yeri çimlendirdi. Su kaynaklarının kıt olduğu düşünülünce bu büyük bir problem. Şimdi de metro alanının oradaki ağaçları bir gece vakti kesmişler. Kaç yıllık ağaçlar kesilmiş, kesilmeyen ağaçların da gövdelerine kepçeyle zarar verilmiş. İnsanın baktıkça içi açıyor. Daha önce de zeytinlik alanını asfaltlamışlardı. Tüm çevre duyarlılığı olan insanların, ekolojistlerin bu kıyıma ses vermeleri gerek."

"Üniversite inşaat alanına döndü"
Rektörlük ofisinin kağıt atık üretmemesinden kaynaklı "en yeşil ofis" olarak seçildiği haberini hatırlatarak, "Özel bir araştırmayla, 200 kadar üniversite arasından ikinci seçildiği ifade ediliyor. Fakat Rektörlük bunu sanki kampüs çevre düzenlemeleri sonucu 'en yeşil kampüs' ya da 'en yeşil üniversite' seçilmiş gibi bir dezenformasyonla yayıyor. Bu işin PR kısmı, gerçekte olanı biz görüyoruz. Burada ekolojik duyarlılığa dair tek bir şey yok, burada sadece rant, tahribat ve kıyım var" ifadelerini kullandılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-universitesinde-agac-kesimine-tepki_173775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!