Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Eğirdir Kurursa Çevrede Yaşam Biter”

Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Eğirdir Gölü’nde yaşanan su çekilmesine dikkat çekerek, gölü kurtarma çağrısında bulundu. Cesur, “Eğirdir Gölü kurursa çevrede yaşam biter ve köylüler, civardaki köyler, kasabalar gölle beraber ölürler.” dedi.

yapi.com.tr
“Eğirdir Kurursa Çevrede Yaşam Biter”

İYİ Parti Grubu adına TBMM'de, “Türkiye'nin büyüyen çevre sorunları ve Eğirdir Gölü'nde yaşanan sıkıntılar” üzerine konuşan Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Eğirdir Gölü'nün can çekişmekte olduğunu söyledi.

Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre; doğal dengenin bozulduğu takdirde geri getirilmesinin zor olduğunu ile getiren Cesur şöyle konuştu; “Geç kalırsanız bunun vatandaşlarımıza maliyeti yaşamsal, dünyaya borcunuz ise iki cihana sığmayacak kadar büyük olur, ödeyemezsiniz. Uluslararası kuruluşlar ve büyük devletler çevre sorunları ile mücadele için kısa, orta ve uzun vadeli politikalar oluşturuyor. Bu tip politikaların oluşturulması için siyasi irade göstermek ve dünyadaki gelişmeleri takip etmek gerekli. Hortum görülmeyen şehirlerimizde hortumlar görülüyor, dolu atakları, fırtınalar, seller sıklaşıyor, kurak dönemler uzuyor, ilçelerimizde, illerimizde, köylerimizde su sorunu yaşıyoruz; derelerimiz, köylerimiz kuruyor, kimyasallarla kirleniyor, ormanlarımız yanıyor, siteler, villalar inşaata ve ranta kurban ediliyor…”

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Eğirdirli vatandaşlarımızın çırpınışlarını defalarca dile getirdik” diyen Cesur, “Dostlar alışverişte görülsün misali, koca koca manşetlerle ‘Eğirdir'de dip temizliği yapılıyor' diye yanınıza 3-5 tane de araç aldınız ve Eğirdir Gölü’nü kurtarmaya gittiniz, tam tersi, gölün tabiatı var, canlılara zarar verirsiniz. Eğirdir'in başına gelebilecekleri anlamak için dünyada Aral Gölü gibi bir örnek de var. Aral Gölü dünyanın en büyük dördüncü tatlı su gölüyken, suyunun yüzde 90'ını kaybetti. Eğer Eğirdir Gölü kurursa çevrede yaşam biter ve köylüler, civardaki köyler, kasabalar gölle beraber ölürler.” ifadelerini kullandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/egirdir-kurursa-cevrede-yasam-biter_183449.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!