Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Eğirdir Gölü Ekipman Olmadığı için Temizlenemiyor

Eğirdir Gölü’ndeki atıkların temizlenmesi için başvuru yapan bir yurttaşa, “Atıkların toplanıp çıkarılması ve temizliğinin yapılması için gerekli makine, teknik ekipman ve teçhizat bulunmamakta.” yanıtı verildi.

yapi.com.tr
Eğirdir Gölü Ekipman Olmadığı için Temizlenemiyor

Kuruma tehlikesi ile karşı karşıya bulunan Eğirdir Gölü, çevre kirliliği ile de sık sık gündeme geliyor. Göle, ramazan ayında bir kişinin ev eşyası ve çöp attığını belirten bir yurttaş, 7 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvuru yaparak “Günden güne yok olma tehlikesi bulunan Eğirdir Gölü içerisine atılan çöpler temizlenmemiş ve çevre kirliliği devam etmekte. Çirkin görüntünün ortadan kaldırılması ve gölün belirtilen mevkisinden gerekli temizliğin yapılmasını umut ediyor, hassasiyetiniz için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre; başvuru, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü tarafından yanıtlandı. Evsel atıkların, göl kıyısına yaklaşık 50 metre uzaklıkta olduğu belirtilen yanıtta, “Evsel atıklar, dalganın etkisi ile göl yüzeyine yayılmış ve kıyıdan uzaklaşmış konumda. Göl yüzeyindeki evsel atıkların toplanıp çıkarılması ve temizliğinin yapılması için kurumumuzda makine, teknik ekipman ve teçhizat bulunmamakta.” denildi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), verilen cevap üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu, Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu üyeleri, DSİ 18. Bölge Müdürü Mahmut Berber ve diğer görevliler hakkında “görevi kötüye kullanmak”, “Çevre ve Milli Parklar Yasası’na muhalefet”, “Eğirdir Gölü Özel Hükümleri’ne muhalefet” ve “Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’ne muhalefet” gerekçeleri ile suç duyurusunda bulundu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/egirdir-golu-ekipman-olmadigi-icin-temizlenemiyor_181485.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!