Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Ehil Olmayan Müteahhitler Sektöre Zarar Veriyor"

Keten İnşaat Ltd. Şti.’nin Başkanı Selahattin Keten, Ehil olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmalara karşı vatandaşları uyararak, müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere dikkat çekti.

yapı.com.tr
"Ehil Olmayan Müteahhitler Sektöre Zarar Veriyor"

Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten de yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan, kendilerine özgün bir tasarımları bulunmayan müteahhit firmaların sektörün imajını zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi. Nişantaşı bölgesinde de işinin ehli olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firma sayısında bir artış görüldüğünü belirten Keten, “Öyle ki yaptıkları işlerde olduğu gibi bizim projelerimizin dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızı uyarmak isterim. Bu tür firmalara vatandaşlarımız itibar etmesinler” dedi.

Keten İnşaat olarak iş disiplini, kısa sürede iş bitirebilme, konut projelerinde alternatif sunma, kişiselleştirilebilir iç tasarımlar, müşteri odaklı anlayışla Nişantaşı’nda 38 yıldır hizmet verdiklerini vurgulayan Selahattin Keten, Nişantaşı’nın semt dokusunu bozmadan binaları yenilediklerini kaydetti. Keten, “Bizi taklit ediyorlar aslında bu da bizim ne kadar doğru işler yaptığımızın da bir göstergesi. Taklitler de hiçbir zaman aslı gibi olmaz” dedi.


Binasını yenilmeye karar veren kişilere her şeyden önce sektörde güvenilir, marka olmuş firmaları tercih etmelerini öneren Selahattin Keten, müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle anlattı: "Sektörde marka olmuş firmalar dikkate alınmalı. Sonrasında ise firmanın semtlerinde hangi projeleri yaptığının bakılmasını, gerçekleştirdiği projelerin detaylıca incelenmesini, yenilediği binaların sonrasında da şirketin projesinin arkasında durup durmadığına bakılmasını, verdiği sözlerin gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin incelenmesini, işi zamanında bitirip bitirmediğine ve inşaatları bitirdikten sonra mahalle, semt, bölge değiştirip değiştirmediği gibi özelliklere dikkat etmelerini tavsiye ederim."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ehil-olmayan-muteahhitler-sektore-zarar-veriyor_132939.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!