Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Müteahhitler Yurtdışına İşçi Götürmemeye Başladı

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu yurt dışı işlerde Türk işçi çalıştırmanın zorlaştığını, geçmişe dönük sosyal güvenlik hak talebi davalarının da işvereni çekingen hale getirdiğini ve Türkiye’den işçi götürmekten kaçınmaya başladığını söyledi.

yapi.com.tr
Müteahhitler Yurtdışına İşçi Götürmemeye Başladı

Dünya Gazetesi'nin haberine göre, İNTES ile Türkiye Yol- İş Sendikası’nın birlikte düzenlediği ‘Çalışma Hayatındaki Son Gelişmeler’ konulu geleneksel toplantıda konuşan Koloğlu, işçilerle çalışılan ülkenin sosyal güvenlik mevzuatına uyulacağı sözleşmesine rağmen Türkiye dönüşü davaların açılabildiğini kaydetti. Türkiye’nin küresel olumsuzluklara rağmen 20,5 milyar dolar değerinde 179 proje üstlendiğine dikkati çeken Koloğlu, Liberya, Maldivler ve Hong Kong’un da yeni iş üstlenilen ülkeler arasında yer aldığına bildirdi.

Yol-İş Sendikası Başkanı Ramazan Ağar da konuşmasında, inşaat sektöründe sendikalaşmanın bütün taraflara fayda sağladığını belirtti. Sektörün en fazla ölümlü iş kazası yaşanan iş kolu olduğunu hatırlatan Ağar, sendikaların örgütlü olduğu işyerlerinde iş kazasının daha düşük gerçekleştiğini belirtti. Yemeğe katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ise sorunların çözümünde güvenliği ön plana alan bir yaklaşım içinde olmadıklarını ancak terör sorununu çözmeye kararlı olduklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-yurtdisina-isci-goturmemeye-basladi_143961.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!